Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Njoh njërin që bërtet kot”, gazetari i sportit thumbon Shakohoxhën: Unë isha i vetmi në...(Intervista)

Postuar: 17/10/2019 - 19:57

Një nga gazetarët dhe komentatorët më të vjetër sportiv, Ahmet Shqarri, në një intervistë për Vizioni i Pasdites, teksa po fliste për problemet që po ndesh sporti sot, ka thumbuar edhe Dritan Shakohoxhën, por jo duke e përmendur me emër.

I pyetur nëse ai i njeh komentatorët e futbollit sot, Shqarri u përgjigj: “Jo nuk i njoh, njoh njërin që bërtet kot. Nuk kam një emër, pse të them më vjen keq. Unë isha i vetmi në kohën time, por sot rrezik që nuk ka as fakultete dhe mund të jenë me diploma false”, u shpreh Shqarri.

Më tej ai tha se shumë vazja në ekrne ku tranmetohet sport janë për të tërhequr vëmendjen. “Një mund ta marrësh se ka dhe Italia, por këto këtu janë anonime”, tha Ahmet Shqarri.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 09:04

Tribuna VIP në ndeshjen Shqipëri-Francë, ishte e mbushur me personazhe të sportit, medias, politikës e jo vetëm.

Postuar: 18/11/2019 - 07:31

Ndeshja e mbrëmshme mes Shqipërisë dhe Francës ishte një zhgënjim për tifozët kuq e zi, pasi humb

Postuar: 18/11/2019 - 07:09

Trajneri i Shqipërisë, Edi Reja, foli për “Rtsh” pas humbjes në ndeshjen me Francën

Postuar: 17/11/2019 - 23:25

Sot në “Air Albania Stadium” u luajt ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës, e vlefshme p

Postuar: 17/11/2019 - 23:11

Federata Shqiptare e Futbollit inauguroi stadiumin e ri të Kombëtares së Shqipërisë ndërsa të pra

Postuar: 17/11/2019 - 22:55

Nota më negative e kësaj mbrëmje gala është pikërisht rezultati i ndeshjes me Kombëtaren e Edi Re

Postuar: 17/11/2019 - 22:08

Ka startuar pjesa e dytë e ndeshjes me Francën. Reja ka bërë menjëherë 2 zëvendësime.