BREAKING NEWS

Mbi 2 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri

Mbi 2 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa raste
x

Sport

Notat e lojtarëve/ Ja lojtari më i mirë për Shqipërinë kundër Bjellorusisë

Notat e lojtarëve/ Ja lojtari më i mirë për

Me dy golat e realizuara nga Sokol Cikalleshi dhe një nga Rey Manaj, Shqipëria ka triumfuar ndaj Bjellorusisë me një lojë bindëse dhe kështu duke e siguruar vendin e parë në grup si dhe kalimin në Ligën B të këtij kompeticioni, raporton KosovaPress.

Lojtarët u treguan shumë të motivuar për fitore që nga fillimi i ndeshjes edhe pse 10 minutat e fundit të takimit ishin më të rrezikshme për shkak se epërsia e Shqipërisë u ngushtua në 3-2.

Lojtari më i vlerësuar nga ekipi vendas ishte Rey Manaj me notën 8.4, ndërsa Sokol Cikalleshi i cili realizoi dy gola u vlerësua me notën 8.2.

Këto ishin vlerësimet e të gjithë lojtarëve pas ndeshjes.