BREAKING NEWS

Shpresë e madhe! Studiuesit gjermanë shpikin testin që e jep menjëherë rezultatin për Covid19, mund të verifikojnë deri në 400 mijë raste në ditë (DETAJET)

Shpresë e madhe! Studiuesit gjermanë shpikin testin që e jep
x

Sport

Notat e lojtarëve për ndeshjen Shqipëri-Francë, mësoni kush ishte më i miri dhe më i dobëti në fushën e blertë sonte

Notat e lojtarëve për ndeshjen Shqipëri-Francë, mësoni

Sot në “Air Albania Stadium” u luajt ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës, e vlefshme për Grupin H të eliminatoreve të EURO 2020.

Franca e kishte siguruar kualifikimin, por me fitoren e arritur sonte ndaj nesh me rezultatin  e pastër 2-0 siguron edhe vendin e parë në grup.

Tolisso dhe Griezmann i dhanë fitoren kampionëve të botës me dy gola të shënuar që në pjesën e parë.

Më i miri në fushë ishte sulmuesi i Barcelonës, Antorine Griezman, i cili nga faqja “Whoscored.com” u vlerësua me notën 9.2.

Ndërsa më i dobëti po sipas kësaj faqeje të specializuar për vlerësimin e lojtarëve u paraqit Veseli, i cili mori notën 5.6.