Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nuk do ta besoni! Mavraj tregon arsyen pse iku nga ekipi grek

Postuar: 18/03/2019 - 09:40

Futbollisti shqiptar Mërgim Mavraj ka zbuluar arsyen e largimit nga skuadra greke e Aris.
 
Vendimi i tij për tu largua nga Greqia erdhi vetëm gjashtë muaj pas transferimit të tij tek skuadra Aris, për shkak se në vendin fqinj nuk ka asnjë xhami për tu falur.
 
“Nga Greqia ika shumë shpejt sepse arsyeja kryesore ishte se nuk kishte shami për tu falur. E them me plot sinqeritet, sepse jeta e futbollistit nuk është vetëm loja në fushë. Janë dhe shumë orë të tjera që njeriu i kalon në jetën private, dhe mua më mungonte shumë xhamia. Nuk kishte xhami fare aty. Unë isha mësuar me këtë gjë, me vëllezërit e mi, me gjëra që më relaksojnë jashtë futbollit me pas ato aktivitet e mia, që janë të lidhura me fenë time, me shokët e mi.
 
Nuk isha aty për pushime dhe nuk e kisha ndërmend të bëja jetë luksoze apo të shkoja çdo ditë në plazh, por kisha synime. Këto nuk u përputhën në fund fare”, tha Mavraj për ‘Telesport’.
 
Ai shtoi se nuk u largua me ndonjë keqardhje apo keqkuptim, por edhe pse trajneri nuk donte, “Ose iki ose e lë futbollin. Kështu që nuk u lashë zgjidhje tjetër”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/04/2019 - 19:54

Pas dështimit në Champions League dhe triumfit në kampionat, Juventus po mendon që tani për merkaton verore.

Postuar: 22/04/2019 - 17:54

Gjendet i vdekur futbollisti brazilan Valdiram Kaetano de Morais.

Postuar: 22/04/2019 - 16:59

Të shtunën, pas fitores me Fiorentinës, Juventusi është shpallur kampione në Itali për të tetën h

Postuar: 22/04/2019 - 10:11

Paraqitjet zhgënjyese të Shkodran Mustafit me fanellën e Arsenalit kanë irrituar në maksimum ti

Postuar: 21/04/2019 - 22:46

Një garë shumë të pazakontë po zhvillohet këtë edicion në kampionatin spanjoll sa i përket pjes

Postuar: 21/04/2019 - 20:26

Komisioni i Disiplinës në FSHF-së ka pezulluar për 12 muaj nga të gjitha aktivitetet sportive f

Postuar: 21/04/2019 - 13:17

 Masimiliano Allegri nuk e fitoi asnjëherë dashurinë e tifozëve të Juventusit.