Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nuk ka surpriza, Messi fiton "Topin e Artë"

Nuk ka surpriza, Messi fiton "Topin e Artë"

Postuar: 11/01/2016 - 20:07

Ashtu siç pritej, Lionel Messi ka fituar çmimin futbollisti më i miri në botë për vitin 2015, "Topi i Artë".
 
Argjentinasi ka lënë prapa Cristiano Ronaldon dhe bashkëlojtarin, Neymar.
 
FIFA ka zgjedhur edhe skuadrën e vitit, që përbëhet nga: Manuel Neuer (Bayern M.), Thiago Silva (PSG), Sergio Ramos (Real Madrid), Marcelo (R. Madrid), Dani Alves (Barcelona), Andres Iniesta (Barcelona), Luca Modric (Real Madrid), Paul Pogba (Juventus), Neymar (Barcelona), Messi (Barcelona), Ronaldo (R. Madrid). 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/07/2019 - 07:50

Një prej trajnerëve më të mirë në qarkullim, i cilësuar madje nga shumica e specialistëve dhe opinionistëve si më i miri aktualisht në botë, Pep Guardiola, e tregoi dhe një herë tjetër se nuk toleron kur është fjala p

Postuar: 20/07/2019 - 07:49

Kukësi ka bërë ndryshime dhe këto lëvizje kanë nisur nga pankina.

Postuar: 20/07/2019 - 07:48

Kombëtarja do të luajë në fillim të shtatorit dy ndeshje në kuadër të grupit H për eliminatoret e

Postuar: 19/07/2019 - 17:03

Lajm i hidhur për futbollin e Tiranës dhe Kombëtares.

Postuar: 19/07/2019 - 07:17

Lionel Mesi është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave.

Postuar: 19/07/2019 - 07:16

Lojtarët e përfaqësueses janë duke menduar për ndeshjet e radhës në kuadër të eliminatoreve të Eu

Postuar: 19/07/2019 - 07:14

Skuadrat shqiptare janë eliminuar nga Liga e Europës mbrëmjen e djeshme, duke mos ia dalë asnjëra