BREAKING NEWS

‘Plumbi i Artë’/ Tronditi botën e krimit, Gjykata e Posaçme merr vendimin për Nuredin Dumanin, pasi ‘zbërtheu’ prapaskenat e errëta të bandave që veprojnë në vendin tonë

‘Plumbi i Artë’/ Tronditi botën e krimit, Gjykata e
x
BREAKING NEWS

“Komshinjtë te Gjiri i Lalzit”/ Artan Hoxha iu publikon Berishës e Metës foton që po shpërndahet me shpejtësi dhe i ‘thumbon’ ashpër: Nuk paska qenë aq budalla Enveri...

“Komshinjtë te Gjiri i Lalzit”/ Artan Hoxha iu publikon
x
BREAKING NEWS

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ ‘Plakën e mbylli Talo në banjë, unë përkëdhela ...’, Dumani zbardh detaje të rënda për grabitjen e shtëpisë së emrit të njohur! U veshën si policë të anti-drogës për të grabitur 500 mijë euro

DOSJA 'Plumbi i Artë'/ ‘Plakën e mbylli Talo në
x
BREAKING NEWS

Ndihmonte vrasësit që të mos arrestoheshin/ Jep dëshminë e tij ish zyrtari i lartë i Policisë, Leonard Palushi që u arrestua nga personat VIP me urdhër të SPAK

Ndihmonte vrasësit që të mos arrestoheshin/ Jep
x
BREAKING NEWS

Zbulohet mashtrimi i Berishës me gjyqin në Francë, ish-kryeministri pranon se padia e tij ndaj Blinken nuk mund të merret në shqyrtim dhe sulmon deputetin e CDU

Zbulohet mashtrimi i Berishës me gjyqin në Francë,
x
BREAKING NEWS

Skandal, “Foltorja” nuk paguan dot pagat e administratës së SHQUP, rrezikon t’i ndërpriten dritat dhe uji, “Rithemelimi” nuk njihet nga institucionet

Skandal, “Foltorja” nuk paguan dot pagat e administratës
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Rama-Manja po luajnë blofin me thirrjet ndaj SPAK për të hetuar Berishën dhe Metën, PS ka përgjegjësi politike për zyrtarët e korruptuar që kanë rënë në burg

Spartak Braho: Rama-Manja po luajnë blofin me thirrjet ndaj SPAK për
x
BREAKING NEWS

Pas arrestimit të bosëve të krimit që mbështeten nga politika, SPAK gati fletë-arrestet për ministra, kryebashkiakë dhe drejtorë të lartë të përfshirë në abuzime me tenderat

Pas arrestimit të bosëve të krimit që mbështeten nga
x

Sport

Nuk kanë fund telashet për Djokovic, serbi mund të shpallet “non grata” edhe në SHBA. Zbardhet vendimi i fundit

Nuk kanë fund telashet për Djokovic, serbi mund të shpallet

Nuk kanë fund telashet për Novak Djokovic, vendimi i të cilit për të mos u vaksinuar mund t’i kushtojë shtrenjtë në karrierën e tij. Tenisti u përjashtua nga Australia vetëm dy ditë më parë duke mos marrë pjesë në Australian Open, por tashmë edhe turne të tjerë madhorë mund të mbyllin dyert për të.

Qeveria franceze la të kuptohej se edhe Roland Garros në Paris do të mbyllej për të gjithë ata që nuk vaksinoheshin, duke lënë jashtë tenistin serb. Por numri 1 në botë mund të mbetet edhe pa US Open për të njëjtën arsye.

Dy turnetë e pranverës, ai i Indian Uells dhe Majemi, kanë bërë të qartë se kanë vendosur rregullin e vaksinimit të detyrueshëm. Ndaj pritet që të njëjtën gjë ta vendosë në zbatim edhe US Open duke bërë praktikisht “non grata” tenistin serb në të gjitha aktivitetet në SHBA.

Kështu, turneu i Uimbëlldonit në Angli mund të jetë shpresa e vetme në vitin 2022 që ai të tentojë një prej turneve madhorë. Anglezët nuk kanë vendosur ende nëse vaksinimi do të jetë i detyrueshëm për pjesëmarrësit apo jo dhe Djokovic shpreson që të paktën aty të mos ketë probleme.