BREAKING NEWS

Kishte humbur shikimin nga tërmeti, koronavirusi i merr jetën pedagogut të njohur

Kishte humbur shikimin nga tërmeti, koronavirusi i merr jetën
x

Sport

Nuk ndalet Muriqi, bën dopietë dhe ngjitet në krye të renditjes së golshënuesve

Nuk ndalet Muriqi, bën dopietë dhe ngjitet në krye të
Sulmuesi Vedat Muriqi u ngjit në krye të renditjes së golashënuesve në kampionatin turk, pasi sot arriti të shënojë dy herë në fitoren 5-2 të Fenerbahces në sfidën përballë Genclerbirligi.

Ai e nisi takimin si titullar dhe zhbllokoi sfidën në minutën e 23-të pas një krosimi të saktë të mbrojtësit kilen Maurizio Isla, ndërsa në minutën e 39’ shënoi golin e dytë personal dhe të tretin për Fenerbahce.