Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

'Nuk vij sa të jesh ti aty ', Panuçi i jep përgjigjen surprizë Lenjanit

Postuar: 21/03/2019 - 19:09

 Trajneri i kombëtares shqiptare Christian Panucci në prag të takimit me Turqinë ka përsëritur se kuqezinjtë mund të dalim me tre pikë nga kjo ndeshje në rast se japin maksimumin. Italiani pranon se kohët e fundit ka patur një krizë në sulm, por sipas tij ky moment ka kaluar.

“Ka ardhur Sadiku por edhe pse nuk është në gjendje të mire mund të luajë. Kemi edhe lojtarë të tjerë që kanë bërë gola. Mjafton edhe 1 për të fituar ndeshjen. Përveç Sadikut kemi Balajn, Uzunin, Grezdën dhe Abazajn, lojtarë që gjithashtu dinë të shënojnë.”

Më tej trajneri italian ka komentuar deklaratën e Ermir Lenjanit që nuk vjen në Kombëtare derisa Panucci të jetë në drejtim të saj.

“Në 9 grumbullimet e fundit Lenjani ka marrë ftesë në 6 prej tyre. Këtë radhë ftesa mungoi pasi nuk ka luajtur. Lenjani në këtë rast nuk i ka shprehur mungesë respekti Panuçit apo Dukës, por Shqipërisë. Më vjen të qesh, të komentoj një lojtar që shkruan një letër në Instagram. Nuk mund të bëj gjë tjetër veçse të pranoj kërkesën e tij.”

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/06/2019 - 07:21

Kanë marrë fund dilemat për drejtimin e Milanit, sepse ish-tekniku i Sampdorias, Mario Xhiampaolo do të jetë tekniku i ri i ekipit, ndërsa vendin e tij tek Sampdoria do ta zero Eusebio Di Francesko, i cili ka drejtuar

Postuar: 15/06/2019 - 07:20

Mediat italiane e bëjnë fakt të kryer që Partizani ka arritur marrëveshje me Franko Lerdën, tekni

Postuar: 15/06/2019 - 07:19

Tre klube të njohura të Anglisë janë gati të bëjnë çmenduri financiare për gardianin e përfaqësue

Postuar: 14/06/2019 - 23:39

FIFA ka publikuar sot renditjen e re për muajin qershor, për Kombëtaret e futbollit.Nga kjo rendi

Postuar: 14/06/2019 - 07:28

Reali i Madridit është shndërruar në një kantier të madh, ku trajneri Zinedin Zidane po bën çmos

Postuar: 14/06/2019 - 07:26

Partizani po projekt blerje të forta në treg për t’u përgatitur si duhet për duelet zyrtare

Postuar: 14/06/2019 - 07:25

Trajneri i përfaqësueses U-21 të Shqipërisë, Alban Bushi, analizoi së fundmi performancën e skuad