BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Në shtatë ditë janë hapur pesë dosje penale për politikanët e lartë, SHBA ka nisur hetimet për Metën, Berishën dhe...

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Në shtatë ditë
x
BREAKING NEWS

Nga përmendja e emrit të Edi Ramës 6 herë në dosje, te mesazhet dhe takimet me ish-agjentin e FBI, mediat amerikane tregojnë si funksiononte skema dhe publikojnë informacionin që mund të tronditë kryeministrin shqiptar

Nga përmendja e emrit të Edi Ramës 6 herë në dosje, te
x
BREAKING NEWS

27 Janar 2023

27 Janar 2023
x
BREAKING NEWS

Fillove dhe ti si Berisha? Eksperti i ekonomisë shpërthen ndaj deputetes së PS-së: Na sillni fakte dhe jo komente

Fillove dhe ti si Berisha? Eksperti i ekonomisë shpërthen ndaj
x
BREAKING NEWS

SPAK ngre stekën/ Ambasadorja e BE zbulon arsyen e fortë përse zbarkoi në zyrën e Altin Dumanit: Çështje të bujshme që janë hapur dhe nuk mbaron këtu

SPAK ngre stekën/ Ambasadorja e BE zbulon arsyen e fortë përse
x
BREAKING NEWS

A po përgatiten sanksione nga BE për zyrtarët e korruptuar? Ambasadorja Hohmann zbardh të vërtetën

A po përgatiten sanksione nga BE për zyrtarët e korruptuar?
x
BREAKING NEWS

"McGonigal ishte ortak me 25% te një kompani shqiptare", Salianji: Edi Rama sot minimalisht duhet të dorëhiqet

"McGonigal ishte ortak me 25% te një kompani shqiptare",
x
BREAKING NEWS

A ka marrë përgjigje? E zbulon vetë Andi Bushati: Ja çfarë i kërkova dje me urgjencë ambasadës amerikane

A ka marrë përgjigje? E zbulon vetë Andi Bushati: Ja
x

Sport

Optimizmi/ Rodri beson se Spanja e eliminon pa probleme Marokun

Optimizmi/ Rodri beson se Spanja e eliminon pa probleme Marokun

Një ditë para përballjes me Marokun në 1/8 e finales të Kupës së Botës, mesfushori spanjoll Rodri thotë se nuk tolerohen gabimet e njëjta të Spanjës si ndaj Japonisë, kur humbi me rezultatin 2-1 në grupe, kurse këtë të martë në 1/8 e finales takohen me Marokun. Rodri kujtoi se duhet të jenë në një ditë shkëlqyer për të mposhtur Marokun. “Gjithmonë ka një analizë se çfarë mund të përmirësojmë edhe pas ndeshjeve që i kemi luajtur mirë. Kundër Japonisë nuk ka shumë për të përmirësuar, pasi rënia ishte vetëm dhjetë minutat e fundit. Dhe, kjo është pikërisht ajo që duhet të shmangim. Ne jemi paralajmëruar dhe trajneri ishte i qartë. Lojtarët kanë marrë përsipër përgjegjësitë e tyre. Tani synimi ynë i vetëm është të jemi në raundin tjetër dhe ne e dimë se mund ta bëjmë. Marokenët kanë lojtarë me cilësi shumë të mira dhe ata luajnë mirë si kolektiv”, tha Rodri.