BREAKING NEWS

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i vranë edhe vëllain në…

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i
x
BREAKING NEWS

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi në Sarandë, arrestohet autori, ja ku ishte fshehur

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi
x
BREAKING NEWS

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një 20-vjeçar në Elbasan

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një
x
BREAKING NEWS

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të vrarë

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të
x
BREAKING NEWS

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën paralajmërimin e fortë, ja çfarë do të ndodhë

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën
x
BREAKING NEWS

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri goditi dy herë me thikë klientin e restorantit për një vend parkimi

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri
x

Sport

Orë vendimtare për kuqezinjtë, Sadiku e Strakosha në pritje të lëvizjes së madhe

Orë vendimtare për kuqezinjtë, Sadiku e Strakosha në pritje

Lojtarët e Kombëtares po përpiqen të gjejnë sa më shpejt një destinacion të ri për karrierën e tyre, duke besuar për ngjitje në sezonin e ri dhe duke dashur të kenë më shumë përfitime në aspektin financiar. Mbi të gjitha duhet një skuadër ku tu jepet mundësia të luajnë rregullisht e të shpalosin vlerat e tyre. Në Spanjë është rritur numri i futbollistëve shqiptarë, madje atje kaloi sezonin e kaluar edhe Myrto Uzuni, i cili u bë pjesë e Granadës, por skuadra e tij ra nga kategoria. Në kategorinë e dytë luan edhe sulmuesi Armando Sadiku, i cili kërkon një dimension të ri të karrierës së tij. Ai është pjesë e Las Palmas, ka luajtur në një pjesë ndeshjesh, madje ka shënuar edhe gola, por elbasanasi ka ndërmend të largohet dhe interesim për të ka shfaqur Gijoni, po në Segunda Divizion të Spanjës. Ndoshta Gijoni mund të jetë skuadra ku Sadiku mund të gjejë vetveten, pas një karriere me shumë oshilacione deri tani. Siç dihet, sulmuesi kuqezi ka ndryshuar shumë skuadra dhe nuk do të ishte problem të ndërronte destinacion as këtë verë.

Çelsi në garë për Strakoshën

Portierët e Kombëtares konsiderohen ndër lojtarët më të qëndrueshëm në formacionin kuqezi. si Etrit Berisha edhe Thomas Strakosha luajnë në nivele të larta të Serisë A dhe kanë qenë protagonistë absolutë me ekipet e tyre, duke merituar edhe elozhet e shtypit sportiv italian. Ndërkohë, Strakosha ndodhet në pritje të mësojë emrin e ekipit të ri e me shumë gjasë në Premier League. E ardhmja e Kepa Arithabalaga te Çelsi është e pasigurt, me “blutë” që mund të lëvizin për të blerë një portier në rast se spanjolli largohet. Sigurisht që nuk do të synohet për një bazë, por për një rezervë të Eduard Medit, me një nga emrat që mund të dëgjohet ai i Thomas Strakosha. Slava Ukraini, Kalush Orkestra fituese e Eurovizionit 2022. Portieri shqiptar pritet të lirohet nga Lacio dhe sipas gazetarit autoritar italian, Nikolo Sira, dhe i është propozuar “bluve”. Portieri shqiptar tashmë, 27-vjeçar luajti për Romakët për nëntë vjet, duke numëruar gjithsej 208 paraqitje.

Një klub i Serisë A interesohet për Manajn: Ia paguajmë ne rrogën...

Rei Manaj shënoi 5 gola në Serie A sezonin e fundit me Specian. Klubi italian vendosi të mos e blinte sulmuesin shqiptar për 2.7 milionë euro. Lushnjari i kombëtares kuqezi, është rikthyer te Barcelona B, klub që zotëron kartonin e tij. Ofertat nuk mungojnë, teksa një tjetër klub i Serie A po kërkon Manajn. Salernitana, që sezonin e fundit realizoi një fazë të dytë spektakolare duke siguruar qëndrimin në elitën e futbollit italian, po tenton Zhao Pedron për sulmin. Për lojtarin e kombëtares italiane interesohen edhe klube të tjera dhe drejtuesit e Salernitanës e kanë gati planin B. Ai është Manaj, i cili përfiton 600 mijë euro në sezon, pagë që drejtuesit e klubit nga Salerno nuk e kanë aspak problem ta paguajnë sipas “Il Mattino”. Nëse nuk gjendet akordi me Kaliarin në lidhje me Zhao Pedron, Salernitana do hidhet në sulm për të siguruar shërbimet e Rei Manajt. 25-vjeçari ka veshur 30 herë fanellën e Shqipërisë duke gjetur golin në gjashtë raste.