Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Përmbysje e çmendur në "San Siro", Milan i afrohet Championsit

Postuar: 18/03/2018 - 17:46

Milan ka vazhduar serinë e fitoreve në kampionatin italian duke iu afruar më shumë zonës Champions. Djalli arriti të përmbyste në shtëpi Chievon duke fituar me rezultatin 3-2. Vendasit shënuan pas vetëm 10 minutash lojë, me anë të Calhanoglu.Më pas kuqezinjtë marrin një goditje të fortë duke pësuar dy gola për dy minuta. 1-2 dhe kështu mbyllet pjesa e parë.

Por në 45 minutat e dyta, Milan arriti të përmbyste gjithcka. Golin e epërsisë e shënoi portugezi, Andre Silva, në minutën e 82-të,Silva u fut në fushën e lojës në pjesën e dytë dhe nderoi kuqezinjtë për të dytën herë radhazi, pasi kujtojmë që edhe në takimin e kaluar me Genoan realizoi golin e fitores.Me këtë fitore Milan mbetet në vendin e 6-të me 50 pikë, 5 më pak se Interi i vendit të katër, vend ky që të con në Ligën e Kampioneve.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/04/2018 - 14:08

Deri kohët e fundit ishte e paimagjineshme që një futbollist i Serbisë të luante për përfaqësuesen e Kosovës, të njohur nga FIFA dhe UEFA. Me kalimin e kohës, gjërat kanë ndryshuar dhe ky kalim pritet të ndodhë shumë shprejt, shkuan media serbe blic.rs.

Postuar: 25/04/2018 - 11:10

Bayern Mynih-Real Madrid premton gjithmonë spektakël.

Postuar: 25/04/2018 - 11:06

Zëvendës-presidenti i komunës në Mekë, Fahd Al-Rowky, njoftoi të hënën se planifikon t’ia dhurojë futbollistit egjiptian, Mohamed Salahut, një copë tokë në Mekë, si shenj

Postuar: 25/04/2018 - 10:07

Mohamed Salah ishte protagonisti i ndeshjes Liverpool-Roma, me dy gola dhe dy asist në fitoren 5-2 të “The Reds” në takimin e parë gjysmëfinal të Champions League.

Postuar: 25/04/2018 - 10:02

Chelsea, Manchester Unitedi dhe Liverpooli janë duke e ndjekur mbrojtësin shqiptar të Napolit, Elseid Hysajn, raportojnë mediat italiane.

Postuar: 25/04/2018 - 08:30

Skënderbeu shpreson që të përfitojë ulje dënimi ne Komisionin e Apelit të UEFA-s, pas vendim it të dhënë nga Disiplina dhe Etika e qeverisë europiane të futbollit që e ka dënuar