Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pagë marramendëse, zbuloni kush është trajneri më i paguar i Serisë A

Postuar: 12/09/2019 - 11:35

 Kampionati italian, Seria A ka rikthyer këtë sezon dy trajnerë të njohur italianë si Maurizio Sarri dhe Antonio Conte, respektivisht te Juventusi dhe te Interi.

Megjithatë, raportohet se Antonio Conte  është trajneri më i paguar momentalisht në historinë e Serisë A me 11 milionë euro pagë vjetore.

Madje Conte është edhe trajneri më i paguar në historinë e Serisë A, pasi deri tani, asnjë trajner nuk e ka pasur këtë rrogë.

Sipas renditjes që ka publikuar "La Gazzetta dello Sport", roga e Contes, është sa dyfishi i 5.5 milion eurove që Sarri fiton te Juventusi dhe që mban vendin e dytë.

Carlo Ancelotti i Napolit është në vendin e tretë me 5 milionë euro, ndërsa Sinisa Mihajlovic (Bologna) dhe Paulo Fonseca (Roma) marrin 3 mln euro.

Ndërkaq, fituesi i Kupë së Italisë, Simone Inzaghi fiton vetëm 2 milion euro në sezon me Lazion, aq sa merr edhe Marco Giampaolo te Milani.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/09/2019 - 23:38

Lionel Messi është përfshirë në listën e Barcelonës për ndeshjen kundër Borussia Dortmund, por Ernesto Valverde ka pohuar se ende nuk ka vendosur nëse argjentinasi do të luajë të martën.

Postuar: 16/09/2019 - 16:46

Asambleja e Përgjithshme e Real Madridit solli dhe përplasje të forta.

Postuar: 16/09/2019 - 16:12

Ai është shndërruar në lojtarin më të ri që shënon në La Liga dhe ofertat për Ansu Fati tai janë

Postuar: 16/09/2019 - 15:42

Klubi kuqezi ka dalë sërish në shitje.

Postuar: 16/09/2019 - 12:25

Cristiano Ronaldo ka shpërthyer në lot kur Piers Morgan i ka treguar atij pamjet e babait të tij

Postuar: 15/09/2019 - 23:13

Milani ka shënuar fitoren e dytë në sezonin e ri të Serie A.
 

Postuar: 15/09/2019 - 22:13

Pas golave që shënoi në kualifikueset e Euro 2020 përballë Francës dhe Islandës, Sokol Cikalles