BREAKING NEWS

“Kemi gati listën e kandidatëve për deputet”, Taulant Balla zbardh vendimet e rëndësishme që u diskutuan sot në mbledhjen me dyer të mbyllura të PS

“Kemi gati listën e kandidatëve për deputet”, Taulant
x

Sport

Pamjet po thyejnë rrjetin/ Goditja e frikshme në fytyrë nga Vardi, mbrojtësi shqiptar mbetet me pasoja

Pamjet po thyejnë rrjetin/ Goditja e frikshme në fytyrë nga

Një momenti i frikshëm u regjistrua mbrëmjen e djeshme në sfidën mes Arsenalit dhe Leicester Cityt e mbyllur në barazim 1-1 dhe e vlefshme për Premier Ligën angelze.

Gjatë një dueli me Shkodran Mustafin e Arsenalit, Xhimi Vardi i Leicesterit i ka dhënë një goditje me shkelm në fytyrë në rënie e sipër, mbrojtësit me origjinë shqiptare.

Vlen të theksohet se ky incident nuk u rishikua nga VAR, ndërkohë që ndërhyrja duket tepër brutale.

Aq e fortë ka qenë goditja sa Mudtafi ka mbetur me disa të çara në fytyrë. Pasojat i ka publikuar vetë mbrojtësi në profilin zyrtar.

Mustafi shkruan: