Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Panuçi nuk ka fund me surprizat, pas Strakoshës largohen edhe dy lojtarë nga kombëtarja

Postuar: 18/03/2019 - 16:30

Kombëtarja e Shqipërisë nisi përgatitjet në prag të dy ndeshjeve të para në eliminatoret e Euro 2020 kundër Turqisë dhe Andorrës, por dita e parë e grumbullimit nuk ka qenë e qetë për Kristian Panuçin.

Trajneri është detyryar të bëjë ndryshime në listën e futbollistëve që do të ketë në dispozicion për këto sfida. Pas lënies jashtë të Tomas Strakoshës, me përfaqësuesen është ftuar portieri i Laçit, Gentian Selmani.
Po ashtu, nga grumbullimi për shkak dëmtimesh janë larguar që në ditën e parë, Andi Lila dhe Egzon Binaku që ndryshe nga Strakosha që u vonua të bashkohej me skuadrën, kanë shfaqur probleme fizike.
 
Për këtë fakt, Panucci ka thirrur dy mesfushorët, Keidi Bare dhe Ylber Ramadani. Bashkë me dyshen pritet të vij edhe Kastriot Durmaku, i cili vjen në kombëtaren kuqezi për të shtuar numrin e mbrojtësve nën urdhërat e Panuccit.
 
Ndryshime mjaft serioze këto për kombëtaren kuqezi, që ditën e së premtës (22 mars) do të luajnë takimin e parë eliminator ndaj Turqisë dhe më 25 mars në transfertën e Andorës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/06/2019 - 09:19

Ky sezon që u mbyll ka qenë padyshim një nga më të dështuarit për brazilianin Neymar.

Postuar: 17/06/2019 - 07:24

Së fundmi ka ndodhur një ndeshje miqësore me qëllime bamirësie mes ekipit të Granit Xhakës dhe at

Postuar: 16/06/2019 - 15:57

Maurizio Sarri është trajneri i ri i Juventusit.

Postuar: 16/06/2019 - 09:04

Kolumbia ka mundur 2-0 Argjentinën në ndeshjen e parë të Grupit B të Kupës së Amerikës.

Postuar: 16/06/2019 - 07:56

Brazili është padyshim lider i futbollit botëror, jo vetëm me kupa bote të fituara më shumë nga t

Postuar: 16/06/2019 - 07:55

Kukësi po projekton ekipin e sezonit të ri, më së pari duke e bërë gati për sfidat e mëdha në Lig

Postuar: 16/06/2019 - 07:53

Futbolli shqiptar ka ulje-ngritjet e tij, natyrisht arritjet dhe mangësitë e veta.