Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Panuçi rikthen mesfushën e De Biazit, zbuloni si pritet të rreshtohet Shqipëria ndaj Turqisë (FORMACIONI)

Postuar: 20/03/2019 - 16:13

Ekipi ynë kombëtar po vijon përgatitjet me intensitet të lartë në kuadër të dy sfidave me Turqinë dhe Andorrën. Pasi është njohur me formën e lojtarëve, trajneri Kristian Panuçi ka nisur të mendojë mbi titullarët që do të hedhë në fushë nga minuta e parë në ndeshjen e parë kundër Turqisë, që do të zhvillohet në “Loro Borici”, por edhe mbi skemën që do të përdorë në këtë sfidë.

Trajneri Panuçi dhe ndihmësit e tij ende nuk kanë vendosur se si do të rreshtohen në përballjen e së premtes kundër Turqisë. Italiani ka dy teza: E para që konsiston në skemën dhe rreshtimin 4-5-1 dhe e dyta 4-3-3.

FORMACIONI 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/04/2019 - 19:54

Pas dështimit në Champions League dhe triumfit në kampionat, Juventus po mendon që tani për merkaton verore.

Postuar: 22/04/2019 - 17:54

Gjendet i vdekur futbollisti brazilan Valdiram Kaetano de Morais.

Postuar: 22/04/2019 - 16:59

Të shtunën, pas fitores me Fiorentinës, Juventusi është shpallur kampione në Itali për të tetën h

Postuar: 22/04/2019 - 10:11

Paraqitjet zhgënjyese të Shkodran Mustafit me fanellën e Arsenalit kanë irrituar në maksimum ti

Postuar: 21/04/2019 - 22:46

Një garë shumë të pazakontë po zhvillohet këtë edicion në kampionatin spanjoll sa i përket pjes

Postuar: 21/04/2019 - 20:26

Komisioni i Disiplinës në FSHF-së ka pezulluar për 12 muaj nga të gjitha aktivitetet sportive f

Postuar: 21/04/2019 - 13:17

 Masimiliano Allegri nuk e fitoi asnjëherë dashurinë e tifozëve të Juventusit.