BREAKING NEWS

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/ Nga masakrat tek atentatet, Policia në konferencë urgjente, zbardhen detajet e super-operacionit: Ishin vrasës me pagesë

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/
x
BREAKING NEWS

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal, arrestohen 15 persona të dyshuar për vrasje. Detajet

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal,
x
BREAKING NEWS

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA, prokurori i njohur i Tiranës fiton gjyqin në Strasburg

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA,
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Nëse publikohet Memex e gjithë organizata e Policisë së Shtetit rrëzohet, ja kush janë ata që cënohen më shumë

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën paralajmërimin e fortë: Nëse grupet kriminale marrin në dorë sistemin MEMEX do të ketë pasoja, kjo situatë...

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të FRPD: Kë gënjeni ju, budallenj na dini?

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po gënjejnë, institucionet e dinë shumë mirë se cilat sistemi janë sulmuar dhe ç’të dhëna janë marrë

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po
x
BREAKING NEWS

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Hakerat kanë tentuar sulmin në bankat e nivelit të dytë, po tentohet të...

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë
x

Sport

“Paqja fillon nga unë” solli në Tiranë kreun e Federatës së Paqes për Europën

“Paqja fillon nga unë” solli në Tiranë kreun e

Pasditen e 20 shtatorit, Federata e Paqes Universale organizoi në sallën e konferencave të Ambasadës së Paqes në Tiranë një aktivitet me temë “Paqja fillon nga unë”, aktivitet që organizohej në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Paqes. Personalitete të rëndësishme të jetës shoqërore të vendit, nga shumë fusha, si dhe ambasadorë për paqen, e shumë të rinj, ishin prezent në këtë aktivitet, i cili u moderua nga gazetari i mirënjohur sportiv, njëherësh kryetar i Këshillit të Paqes për Tiranën, Defrim Methasani. Fjalën e mirëseardhjes e mbajti kryetarja e Federatës së Paqes Eva Çipi, teksa organizatorët kishin zgjedhur me kujdes mesazhet që do të përcilleshin në këtë ditë të veçantë të paqes. Një surprizë ishte prania e kryetarit të Federatës së Paqes Universale për Europën dhe Lindjen e Mesme, Katsumi Otsuka. Ish-presidenti i Republikës, Bamir Topi, si dhe zv/ministrja aktuale e Turizmit, Almira Zebi Xhembulla, vunë theksin tek nevoja që ka secili prej nesh, të jetë në paqe me vetveten dhe me komunitetin. Më tej organizatorët prezantuan, nëpërmjet Sekretarit të Përgjithshm të FPU-së, Gani Rroshit, parimet dhe veprimtarinë e federatës në nivel global dhe kombëtar. Me rëndësi në këtë takim ishte dhënia e titullit “Ambasador për Paqen” për disa personalitete në fusha të ndryshme të jetës shoqërore. I pari që e mori këtë ishte ish-presidenti Bamir Topi. Këtë titull e mori edhe zv/ministrja e Turizmit, Xhembulla, biznesmeni dhe anëtari më i votuar i Komitetit Ekzekutiv të FSHF ndër vite, Lutfi Nuri, gazetarja dhe publicistja Mereme Llubani, gazetarja Nertila Spiri, drejtuesja e emisionit sportiv “Nga njëra ndeshje në tjetrën”, në Radio Tirana, Erga Kruja, shkrimtari dhe historiani ushtarak Sakip Cami e personalitete të tjerë nga fusha të ndryshme.