BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Sport

Paraqitje historike që do kujtohet ndër breza! Kush janë “vajzat e arta” që kaluan çdo limit, mrekullia e Kosovës në “Tokyo2020”, lënë pas 200 shtete, renditen në top 10-shen e parë

Paraqitje historike që do kujtohet ndër breza! Kush janë

Mrekullia e Kosovës në “Tokyo2020” është aq e madhe sa ka kaluar çdo kufi, një paraqitje historike e dardanëve që po përkthehet në ar. Një vend aq i vogël sa Kosova, por me një shpirt të aq të madh luftarak, ka bërë që e gjithë bota të flas për shtetin më të ri. Nuk ka ambasadorë më të mirë për njohjen e këtij vendi se sa Nora dhe Distria, dy “vajza të arta”, që kaluan çdo limit duke i dhuruar vendit dy medalje ari. Kosova gjithashtu është një model frymëzimi për çdo vend, është model frymëzimi është për Shqipërinë që në 109 vite shtet nuk ka arritur kurrë të shijojë një medalje olimpike.

Me shumë punë dhe përkushtim, Kosova e kthyer xhudon në art më vetë, duke triumfuar në shtëpinë e tyre që konsiderohen mjeshtër të këtij sporti. Në harkon kohorë të 5 viteve, Kosova ka arritur të sigurojë 3 medalje ari në këtë disiplinë. Paraqitja e Kosovës në këto Lojëra Olimpike është më të vërtete mbresëlënëse, me dy medalje ari të sigurua brenda pak ditësh, Kosova renditet e teta në “Tokyo2020” duke lënë pas 200 shtete të tjera, shtete si Italia, Franca, Gjermania etj.

Paraqitje historike që do kujtohet ndër breza! Kush janë

Paraqitje historike që do kujtohet ndër breza! Kush janë

Paraqitje historike që do kujtohet ndër breza! Kush janë

Paraqitje historike që do kujtohet ndër breza! Kush janë

Paraqitje historike që do kujtohet ndër breza! Kush janë