BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Sport

Paris San Zhermen përmbys Barcelonën dhe shkon në gjysmëfinale, kualifikohet edhe Borusia e Dortmundit

Paris San Zhermen përmbys Barcelonën dhe shkon në

Duelet e kthimit të turit çerekfinal të Ligës së Kampioneve dhuruan mbrëmë emocione të shumta dhe padyshim edhe surpriza në rezultat, duke ndezur një mbrëmje mjaft të veçantë në këtë edicion të kompeticionit më të rëndësishëm të UEFA-s. Në “Kamp Nou” luhej një finale e parakohshme, ku Barcelona priti Paris San Zhermen. Ndeshja e parë midis tyre e luajtur një javë më parë ishte mbyllur me fitoren e katalanasve 3-2. U duk se Barcelona do ta kishte të lehtë, pasi Rafinja, ai që kishte spikatur edhe javën e kaluar me një dygolësh, realizoi për blaugranat në minutën e 12-të. Por një episod jo i këndshëm antisportiv, do ta ndëshkonte Barcelonën. Araujo del me karton të kuq dhe lë Barçën me 10 vetë në fushë. Në kushtet e epërsisë numerike, PSG i shtoi forcat e saj dhe arriti të barazojë në minutën e 40-të me anë të Osman Dembele. Pjesa e parë do të mbyllej në barazim 1-1. Në pjesën e dytë Barcelona do të vijonte të vuante. 10 minuta pasi kishte nisur ky fraksion loje, si duket nga protestat e shumta, ndodhë që trajneri Ksavi të ndëshkohet me karton të kuq e të lerë pankinën. Paris San Zhermen, e favorizuar nga epërsia numerike, gjen golin e dytë në minutën e 54-t me anë të Vitinjës. Ky gol bëri që Barcelona të hapej dhe të kërkonte edhe ajo surprizën, por zhgënjeu. Kilian Mbape shndërroi në gol penalltinë në minutën e 61-të. Ky gol bëri që Barcelona të stresohej më shumë, kurse PSG të merrte superxhiro. Në minutën e 89-të Kilian Mbape shënoi edhe golin e katërt, duke “vulosur” kualifikimin e PSG në gjysmëfinale. Ndërkohë, dueli tjetër çerekfinal i luajtur mbrëmë ishte ai mes Borusias së Dortmundit dhe Atletikos së Madridit. Ndeshja e parë ishte fituar nga Atletiko 2-1. Dominimi i gjermanëve në pjesën e parë ishte i dukshëm në të gjithë parametrat sportivë, si në kontrollin e topit ashtu dhe me goditjet brenda e jashtë kuadratit, por edhe me pasimet totale apo sulmet e rrezikshme. Në këtë pjesë gjermanët shënuan dy gola, të parin me anë të Brandt në minutën e 34-t dhe Matsen në minutën e 39-të. Në pjesën e dytë Atletiko do të bënte një përmbysje spektakolare të ndeshjes. Si fillim për këtë shërbeu një autogol nga Mats Humels në minutën e 49-të. Për të barazuar shifrat në 2-2 mendoi Korrea që shënoi për spanjollët në minutën e 64-t. U duk se spanjollët do të bënin befasinë, por nuk ndodhi kështu. Në minutat 71-të dhe 74-t Dortmundi shënon dy gola me anë të Fullkrug dhe Sabitzer. Me rezultatin 4-2 mbyllet ky takim dhe Borusia e Dortmundit shkon në gjysmëfinale të Champions League.