BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kreun e PD/ Spartak Ngjela zbulon prapaskenat ‘bombë’ dhe paralajmëron Sali Berishën: Ja si gënjeu stafi i tij i çoroditur dhe i trembur

Zgjedhjet për kreun e PD/ Spartak Ngjela zbulon prapaskenat
x
BREAKING NEWS

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë dosje”/ Taulant Balla shpërthen ndaj Sali Berishës e familjarëve të tij dhe nuk lë gjë pa nxjerrë: Pastrim parash me...

“Ku je SPAK? Pse nuk e çon deri në fund këtë
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’ Talo Çela dhe bën këtë lëvizje nga arratia, Klodiana Lala jep detaje

Artan Hoxha tha se mund të jetë vrarë, ‘ringjallet’
x
BREAKING NEWS

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet, dyshohet për të lënduar

Shpërthim i fuqishëm pranë një karburanti në Shkozet,
x
BREAKING NEWS

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë, KPK shkarkon nga detyra prokuroren e njohur (EMRI)

Prej më shumë se 3 dekadash në sistemin e drejtësisë,
x
BREAKING NEWS

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/ Nis hetimet pasurore për 32 emrat 'VIP' që bënë bujë në mega-operacionin, në “sitë” llogaritë bankare dhe pronat e paluajtshme

SPAK një tjetër goditje të fuqishme/  Nis hetimet pasurore
x
BREAKING NEWS

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për zgjedhjen e Presidentit të ri zgjat vetëm 3 minuta, ja çfarë pritet të ndodhë sot në orën 18:00

Digjet raundi i dytë/ Mbledhja në Komisionin e Ligjeve për
x
BREAKING NEWS

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur që do bëjë kryeministri Rama shumë shpejt: Nuk e ka lënë me kaq

‘Bomba’ e Arian Çanit, zbulon lëvizjen e papritur
x

Sport

Partizani e nis mbarë vitin 2022, 3-pikëshi e rikthen në garë për Europën

Partizani e nis mbarë vitin 2022, 3-pikëshi e rikthen në

Dje u luajtën dy takime të javës së 16-të, ku padyshim ra në sy fitorja e thellë e Partizanit, 3-0, ndaj Egnatias, në transfertë, një fitore që i bën “demat” të fluturojnë menjëherë në renditje, duke parakaluar Teutën dhe duke u ngjitur në vend të pestë, madje duke u afruar ndjeshëm me grupin e kryesuesve. Padyshim që kjo fitore shënon një start të mbarë të vitit 2022 për ekipin e kuq, i cili tani duhet thjesht të mbajë ritëm. Partizani nën drejtimin e trajnerit Dritan Mehmeti e ka nisur mbarë, por duhet pritur disa ndeshje radhazi për të dhënë një vlerësim të saktë se sa ka ndryshuar pozitivisht dhe si e ka dhënë efektin merkato dimërore. Ndërkohë, Teuta ndodhet menjëherë në krizë, gjë që ia dëshmoi ditën e djeshme Kastrioti. Kampionët në fuqi nuk kanë shanse të çojnë titull sërish në Durrës këtë edicion, përkundrazi, nëse vijojnë me këto ndalesa dhe disfata të pakuptimta shpejt do ta shohin veten në radhët e skuadrave që rrezikojnë rënien nga kategoria. Natyrisht, vëmendjen e morën “demat”, që dje jo vetëm e nisën mbarë e me fitore këtë vit kalendarik, por kanë shpresë se Partizani do të kthehet si një pretendent në pjesën e dytë të sezonit, gjë që u duk edhe nga fjalët e sulmuesit Mala pas takimit.

Partizani i Mehmetit është “furtunë”

Partizani ka rëndësi që fitoi, pavarësisht se shifrat 3-0 nuk tregojnë të vërtetën e asaj që ndodhi në fushën e lojës. Sepse, ishte një duel me dy pamje, ku pjesa e parë foli më së shumti për vendasit e Zekerija Ramadanit, që goditën edhe traversën me Imerin, ndërkohë që në fraksionin e dytë dominimi ishte i gjithi i të kuqve, që realizuan plot 3 herë. Ishte Esat Mala ai që hapi serinë e golave në minutën e 47-të, teksa Skuka dyfishoi shifrat në të 61-tën. Debutim ëndrrash për sulmuesin, në ndeshjen e parë me fanellën e Partizanit. Për të vulosur këtë takim, mendoi Rrapaj, që shënoi golin e tretë në minutën e 73-të. Me këtë triumf, Partizani u rikthye te fitorja pas 2 humbjesh radhazi, duke u ngjitur në kuotën e 21 pikëve. “Demat e kuq”, janë të pozicionuar në vendin e 5-të. Për sa i përket Egnatias, rrogozhinasit, mbajnë vendin e 9-të me 14 pikë në 16 ndeshje. Në sfidat e radhës, Partizani do të përballet me Kastriotin në kryeqytet, ndërkohë që Egnatia është mysafire në Shkodër ndaj Vllaznisë.

Mala do të jemi të fuqishëm në gjysmën e dytë të sezonit

Sulmuesi i skuadrës së kuqe, Esat Mala, tha pas ndeshjes se ekipi e realizoi misionin në këtë takim, por garantoi se Partizani i pjesës së dytë të sezonit do të jetë shumë i fuqishëm. “Me vjen mirë që të gjithë çunat janë ingranuar dhe kanë dhënë më të mirën nga vetja. Kemi vuajtur nga ana psikologjike. Kur është rezultati në favorin tonë, çunat shprehen më mirë. Dhamë maksimumin. Shpresoj të vazhdojmë në këtë mënyrë. Jemi në një pozitë ku na duhen pikët, të japin më të mirët që të mbarojë çdo ndeshje si kjo e sotmja. Drejtuesit na kanë kërkuar vetëm të japim maksimumin nga vetja dhe t’i marrim ndeshjet një nga një. Mos fluturojmë me vetëm 2-3 rezultate. Ndeshja e radhës është objektivi i radhës. Unë kam besim shumë të madh. Do të jemi shumë të fuqishëm në gjysmën e dytë të sezonit”, theksoi sulmuesi Mala.