Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Partizani nuk ia del, kampionët e Shqipërisë eliminohen që në turin e parë të Champions League

Postuar: 17/07/2019 - 23:12

Mbyllet shumë shpejt aventura e Partizanit në Champions League.
 
Kampionët e Shqipërisë janë mundur sot në ndeshjen e kthimit 2-0 nga Karabaku i Azerbajxhanit duke i thënë lamtumirë këtij kompeticioni.
 
Pavarësisht se tentoi deri në fund për një barazim 1-1, ekipi i drejtuar nga trajneri italian, Lerda nuk ia doli dhe tashmë është zyrtarisht i elimininuar.
 
Golat e ndeshjes u shënuan nga Ozobiç në minutën e 51′ dhe Kuintana në kohën shtesë, pikërisht kur Partizani po kërkonte golin e barazimit.
 
Pas këtij eliminimi, Partizani tani kalon në "Europa League" ku do sfidojë Sherif Tiraspolin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/08/2019 - 21:22

Milan e ka nisur me humbje këtë sezon të ri futbollistik në javën e parë të Serie A, duke zhgënjyer tifozët.
 

Postuar: 25/08/2019 - 15:08

Pas 7 orësh festë, futbollisti Ëayne Rooney u fotografua duke hyrë në ashensorin e hotelit me një

Postuar: 25/08/2019 - 08:10

“The Reds”-at bënë një ndeshje perfekte, fitojnë 3-0 ndaj “Topçinjv

Postuar: 25/08/2019 - 08:08

Kategoria Superiore mbylli javën e parë të saj.

Postuar: 25/08/2019 - 08:07

Në shtator do të diskutohet e ndoshta do të miratohet në parlament një pjesë e rëndësishme e Ligj

Postuar: 24/08/2019 - 17:28

Nga Franca janë raportuar të reja të rëndësishme për Neymar.

Postuar: 24/08/2019 - 07:43

Një prej çështjeve më të nxehta të merkatos së verës, ajo që ka të bëjë me sulmuesin argjentinas