BREAKING NEWS

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me Italinë, Rama ka telefonuar drejtorin e RAI 3”/ Prestigjiozja italiane zbardh prapaskenat e bujshme: Si u tërbua kryeministri shqiptar gjatë bisedës në telefon

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me
x
BREAKING NEWS

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan miraton ligjin e “hekurt” që do të shkaktojë “tërmet” në Shqipëri, si do të “gjunjëzohen” nga drejtësia të gjithë personat “non-grata” dhe politikanët e zyrtarët e përfshirë në afera korruptive, fute...

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan
x
BREAKING NEWS

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK të çrrënjosë korrupsionin në Shqipëri, ambasadori i BE takon krerët e drejtësisë dhe merr në mbrojtje Altin Dumanin pas sulmeve të Ilir Metës e Sali Berishës

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK
x
BREAKING NEWS

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me Moskën pyetet për afro katër orë në SPAK, a e ka fundosur Ralf Gjoni para prokurorëve çiftin më të akuzuar për korrupsion, ja akuzat dhe sulmet fizike ndaj tij nga ish-LSI

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me
x
BREAKING NEWS

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe Metës ndaj Altin Dumanit, ish-presidenti po bën përpëlitjet e tij të fundit, ka nevojë urgjente për një konsultë me një psikiatër

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe
x
BREAKING NEWS

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si media ekstreme e majtë italiane u kthye në zëdhënëse të akuzave të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si
x
BREAKING NEWS

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë së Lirisë dhe ia bën të qartë se dy njerëz të një familjeje s’mund të qëndrojnë në parti, ja mesazhet e koduara

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x

Sport

Partizani 'pa sulm', Orges Shehi me sytë nga infermieria

Partizani 'pa sulm', Orges Shehi me sytë nga infermieria

Partizani dhe Kukësi luajnë më 1 mars për raundin e 26-të në Superligë. Të kuqtë janë në alarm për shkak të gjendjes jo të mirë në sulm, me fazën e avancuar që ka pasur probleme.

Në humbjen 1-0 me Skënderbeun në Korçë, Partizani mbeti edhe pa Mensah pas minutës së 13-të. Duket se afrikani do rikthehet vetëm pas tre javësh, teksa Bintsouka nuk është në formën më të mirë.

Ekzaminimet kanë evidentuar tërheqje muskulore të gradës së parë, që do të thotë afërsisht 3 javë jashtë. Praktikisht Mensah do të kthehet për transfertën e Lacit në 30 mars, duke humbur sfidën e dyfishtë me Kukësin në kupë e kampionat dhe takimin me Erzenin.

Në Korçë Keko dhe Skuka ishin të dëmtuar, teksa Cara vuajti një skualifikim. Kavajasi është gati dhe do jetë një forcë më shumë për Orges Shehin. Nga ana tjëtër Skuka duket se do jetë gati vetëm në ndeshjen e dytë të marsit.

Pas javës së 25-të, Partizani me 40 pikë mban vendin e tretë. Me vetëm një fitore në pesë javët e fundit, Partizani po vuan nga dëmtimet në këtë fazë kur grupi duhej të ishte i plotë.