BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Sport

Pas 120-vitesh pritje “ndodh mrekullia”, dyshja Alonso-Xhaka shkruajnë historinë për Leverkusen (Video)

Pas 120-vitesh pritje “ndodh mrekullia”, dyshja Alonso-Xhaka

120 vite pritje për të festuar më në fund një titull në Bundesligë. Tingëllon e pabesueshme për një skuadër si Bayer Leverkusen, një ekip që ka mundur të fitojë një Kupë UEFA në 1988, por që kanë shkuar edhe deri në finalen e Champions League përballë Real Madrid. “Neverkusen” ishte një pseudonim që i përndiqte prej vitesh, por ky status mori fund këtë të diel ku banda e Xabi Alonsos u shpall matematikisht kampion 5 javë përpara fundit.

“Aspirinat” i japin fund dominimin 11 vjeçar të Bayern Munich, me Bundesligën që kishte kthyer në “BayernLiga”. Ky është një titull i paharruar, për më tepër një titull që erdhi me një dominim total. Nuk kishte më bukur se sa të festonin përballë publikut të tyre, në “BayerArena”, tifozët shpërthyen në delir pas suksesit me “manita” kundër Werder Bremen.

Kjo ishte ndeshja e 43 radhazi që Leverkusen nuk pëson humbje, por asgjë nuk përfundon këtu, pas dushit me birra dhe pas festës me tifozët, Bayer vijon sezonin pasi në lojë janë edhe dy trofe të tjerë, Kupa e Gjermanisë ku ndodhen në finale dhe Europa League, ku janë me një këmbë në fazën gjysmëfinale pasi fituan 2-0 kundër West Ham në ndeshjen e parë. Arkitekti i këtij suksesi është pa diskutim Xabi Alonso, një trajner që po mahnit Evropën, i shumëkërkuar, por që në fund i premtoi besnikëri Leverkusen.

Jo vetëm Alonso, një nga lojtarët kyç të këtij triumfi ishte edhe Granit Xhaka. Në sezonin e tij të parë me fanellën e Leverkusen, Xhaka shijon titullin kampion në Bundesligë.