BREAKING NEWS

“Fenomeni Gruevski” në Shqipëri, politikanë dhe qeveritarë në rrezik, pritet publikimi i përgjimeve, emaileve dhe komunikimeve të zyrtarëve të lartë me botën e krimit e biznesmenë

“Fenomeni Gruevski” në Shqipëri, politikanë dhe
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: SPAK shumë shpejtë do të arrestojë kokat e korrupsionit dhe pastrimit të parave në Shqipëri, SHBA nuk do lejojë Metën dhe Berishën të shkaktojnë kaos dhe dhunë

Spartak Ngjela: SPAK shumë shpejtë do të arrestojë kokat e
x
BREAKING NEWS

Ndërkombëtarët “dhunojnë” Vuçiçin, Brukseli fut në “listën e kuqe” Serbinë pas forcimit të bashkëpunimit me Vladimir Putinin

Ndërkombëtarët “dhunojnë” Vuçiçin,
x
BREAKING NEWS

Alarmohet Serbia, Beogradi është nën presionin më të madh nga Perëndimi që nga viti 1999, ja orët vendimtare të Vuçiçit, Kroacia paralajmëron se njohja e Kosovës është e afërt

Alarmohet Serbia, Beogradi është nën presionin më të
x
BREAKING NEWS

Godet Prokuroria e Tiranës/ Apartamente, dyqane e tokë, kërkohet sekustrimi i pasurive të personit që ka lidhje me grupe kriminale, i përfshirë në trafikun e kokainës në Gjermani

Godet Prokuroria e Tiranës/ Apartamente, dyqane e tokë, kërkohet
x
BREAKING NEWS

Thellohet goditja për presidentin Vladimir Putin/ Bilanci i thellë ekonomik i Rusisë është gjithnjë e më katastrofik

Thellohet goditja për presidentin Vladimir Putin/ Bilanci i thellë
x
BREAKING NEWS

Ish-ministri i Ekonomisë përfundon në SPAK. Zbardhen detajet

Ish-ministri i Ekonomisë përfundon në SPAK. Zbardhen detajet
x
BREAKING NEWS

Pezullohen nga puna 4 zyrtarë, zbardhen akuzat që rëndojnë

Pezullohen nga puna 4 zyrtarë, zbardhen akuzat që rëndojnë
x

Sport

Pas 3 ndeshjesh në Championship Manajt i njihet goli, Hysaj probleme me Sarrin

Pas 3 ndeshjesh në Championship Manajt i njihet goli, Hysaj probleme me

Kombëtarja do të luajë në shtator dy ndeshje të fundit por më të rëndësishmet në Ligën e Kombeve për këtë sezon, ku përballë janë Islanda dhe Izraeli. Kërkohet maksimumi i pikëve për të marrë vendin e parë në grup, në të kundërt rrezikojmë të biem një ligë më poshtë. Gjithsesi, trajneri Edi Reja po monitoron kuqezinjtë dhe në shtator do të përzgjedhë lojtarët më në formë. Ai është i ndjeshëm për objektivat dhe vështirësinë e realizimit të objektivave në këtë fazë. Gjithsesi, kontigjenti është madh dhe ka vend për selektim cilësor. por jo të gjithë lojtarët titullarë po kalojnë momente të mira. Na duhen sulmuesit por edhe mbrojtësit, ndërkohë që një shenjë pozitive e dha mbrëmjen e dy ditëve më parë Rei Manaj nga Championship-i anglez, kurse mbrojtësi Elseid Hysaj ka probleme tek Lacio, pasi nuk është preferencë e trajnerit Mauricio Sarri.

Manaj e bën “sefte” në Angli

Mbrëmjen e dy ditëve më parë, në kampionatin e ligës së dytë angleze, pra në Championship, Uotfordi barazoi 1-1 me skuadrën e Birmingamit, duke marrë një pikë të vlefshme, një barazim që mban firmën e një lojtari shqiptar. Ndeshja u luajt në kuadër të javës së katërt të këtij kompeticioni dhe për Uotfordin shënoi sulmuesi i Shqipërisë Rei Manaj. Në fakt, sulmuesi kuqezi, Rei Manaj, u aktivizua për 36 minuta në këtë takim ku ishte dhe protagonist te goli i barazimit. Në minutën e 63-të pas një goditje nga distanca e Sema, Manaj ishte në zonë dhe sulmuesi lushnjar pretendon që e ka prekur ai topin dhe klubi i Uotfordit dhe vetë Manaj deklaron se goli duhet akorduar për të. Në një postim të profilit të tij në rrjetin social “Instagram” vetë Rei Manaj ka shkruar se është i lumtur për golin e parë me fanellën e Uotfordit dhe se vëmendja totale shkon për ndeshjen e së shtunës në transfertë ndaj Prestonit: “Një ndjenjë e pabesueshme për golin tim të parë me këtë skuadër. Të vazhdojmë të punojmë kështu dhe të përqendruar për sfidën e së shtunës”, shkroi Rei Manaj, i cili aktualisht me Uotfordin në Championship është aktivizuar në 3 ndeshje dhe duke shënuar një gol.

Mbrojtësi/ Hysaj në vështirësi tek Lacio, Sarri nuk e do në formacion

Lacio nuk është më aq dashamirëse me shqiptarët, gjë që duket e vjen nga dobësimi i pozitave të Igli Tares. Trajneri i Lacios, Maurico Sarri, zhvilloi një takim me kryesinë e Lacios ditën e djeshme ku një nga temat kryesore të diskutimit ishte kërkesa e teknikut për një tjetër mbrojtës në krahun e majtë, me klubin kryeqytetas që për momentin nuk mund të lëvizë për ti plotësuar dëshirën italianit dhe për shkak të Hysajt. Sipas raportimeve nga “Corriere dello Sport”, presidenti Lotito ka qartësuar Sarrin se klubi nuk mund të kryej asnjë përforcim nëse më parë nuk ka largime mes lojtarëve që bëjnë pjesë në skuadër, me Hysajn që mbulon krahun e majtë të mbrojtjes për momentin. Për mbrojtësin kuqezi në javët e shkuara ka pasur interesim nga ana e Valencias, me klubin spanjoll që mund të bëjë një ofertë zyrtare në ditët e ardhshme ku dhe situata e Hysajt te Lacio mund të favorizojë këtë transferim.