Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pas atakut kardiak, vjen lajmi i rëndë për Casillas

Postuar: 22/05/2019 - 08:06

Vetëm pak ditë më parë ish-portieri i Portos, Iker Casillas ka pësuar një atak kardiak por fatmirësisht ka arritur të shpëtojë. Megjithatë për shkak të këtij problemi shëndetësor portieri legjendar prej vitesh i Real Madridit iu desh të tërhiqej nga sporti.
 
Por duket se sfidat nuk kanë fund për të dhe familjen e tij. Bashkëshortja e ish-portierit, gazetarja Sara Carbonaro ka bërë të ditur se është diagnostifikuar me kancer. Në njoftimin e saj ajo ka shkruar:
 
“Akoma pa kaluar një goditje, jeta na surprizon sërish. Para pak ditësh gjatë një check-up doktorët kanë gjetur një tumor malinj në mitër, për të cilin jam operuar më parë. Fatmirësisht është gjetur në kohë dhe më kanë mbetur edhe disa muaj për të luftuar, ndërkohë që jam duke iu përgjigjur trajtimeve. Jam e qetë dhe me besim se çdo gjë do të shkojë mirë. E di që do të jetë e vështirë, por do të kem një fund të lumtur.”

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 17:56

Sot në orën 16:55 Interi e pret në “San Siro” Slavia Pragan në ndeshjen e vlefshme për javën e parë të fazës së grupeve të Champions Leagues.

Postuar: 17/09/2019 - 17:40

Me sulmin ndaj Nejmarit që dështoi këtë verë, Real Madrid ka ndryshuar objektiv, por jo qytet dhe

Postuar: 17/09/2019 - 17:01

Stërvitja e fundit e Juventusit para nisjes në Spanjë ka kaluar me të qeshura të mëdha.

Postuar: 17/09/2019 - 16:28

Cristiano Ronaldo nuk ka më dyshime, do të shkoj në altar me Georgina Rodriguez, partneren e tij

Postuar: 17/09/2019 - 15:32

Gazeta franceze “L’Equipe” shkruan se incidenti me himnin kombëtar të Shqipëris

Postuar: 17/09/2019 - 13:53

Champions League kthehet sonte në mbrëmje për fazën e parë të ndeshjeve në grupe.

Postuar: 17/09/2019 - 07:23

Mançester Siti nuk e ka vrullin e një sezoni më parë, as sharmin e performancës së vjetshme, ku n