Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pas dëmtimit, këto janë ndeshjet që do të mungojë Messi

Postuar: 23/10/2018 - 07:37

 Lionel Messi pritet të jetë jashtë fushave rreth tri javë pasi ka thyer bërrylin gjatë ndeshjes së Barçës kundër Sevillas.

Messi do të mungojë gjashtë ndeshje përfshirë këtu edhe “El Clasicon” e madhe e cila do të luhet më 28 tetor në orën 16:15.

Messi pritet që të mungojë në ndeshje e La Ligas kundër Real Madridit (28 tetor), Rayo Vallecano (3 nëntor) dhe Real Betis (11 nëntor) si dhë në ndeshjet e Ligës së Kampionëve në fazën e grupeve kundër Interit më 24 tetor dhe gjashtë nëntor.

31-vjeçari nuk do të jetë i gatshëm as për ndeshjen e Barçës në Copa del Rej, në 1/16 kundër Cultural Leonesa më 31 tetor.

Ai mund të kthehet me Barcelonën në nëntor.

Messi duket se do të kthehet për Barcelonën në ndeshjen e parë pas dueleve me kombëtaret, ku Blaugrana do të përballet me Atletico Madridin në Wanda Metropolitano në LaLiga më 24 nëntor. 

Kjo është lista e plotë në të cilat do të mungojë Messi:

E mërkurë, 24 tetor: Inter Milan (vendas), Liga e Kampionëve

E diel, 28 tetor: Real Madrid (vendas), LaLiga

E mërkurë, 31 tetor: Cultural Leonesa (transfertë), Copa del Rey

E shtunë, 3 nëntor: Rayo Vallecano (transfertë), LaLiga

E martë, 6 nëntor: Inter Milan (transfertë), Liga e Kampionëve

E diel, 11 nëntor: Real Betis, La Liga

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/03/2019 - 12:16

Sitata te kombëtarja nuk është aspak e mirë dhe aktualisht jemi pa trajner pas shkarkimit të Kristian Panuçit.Sot, kuqezinjtë luajnë përballë Andorrës në transfertë dhe ekipi do drejtohet nga Ervin Bulku.

Postuar: 25/03/2019 - 09:43

Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane ka deklaruar se Marco Asensio nuk do të largohet nga klub

Postuar: 25/03/2019 - 08:11

 Javën e ardhshme është programuar të zhvillohet një takim mes Napoli-t dhe menaxherit të El

Postuar: 25/03/2019 - 07:11

Në Andora do të jetë një Shqipëri ndryshe.

Postuar: 24/03/2019 - 23:24

Ish-lojtari i Partizanit dhe i Shqipërisë Ledio Pano i ftuar në emisionin “Sport News&rdquo

Postuar: 24/03/2019 - 22:44

U luajtën në orën 20:45, pesë takimet e vlefshme për eliminatoret e Europianit 2020.

Postuar: 24/03/2019 - 22:43

Ish-futbollisti i Kombëtares, Salvator Kaçaj, i ftuar në emisionin “Sport News Plus”,