Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pas humbjes me Skocinë, Panuçi kryqëzohet nga gazetarët e pedagogët: Me fustan dhe na grisën

Postuar: 18/11/2018 - 09:31

Shqipëria humbi mbrëmë 0 me 4 në përballjen me Skocinë në stadiumin “Loro Boriçi”. Ndonëse pritshmëritë ishin të shumta ndaj ekipit të skocezëve, sërish Kombëtarja Shqiptare nuk arriti të shënojë as edhe një gol në portën e tyre.

Ky fakt ka revoltuar të gjithë ndjekësit e futbollit, të cilët pas rezultatit humbës janë shprehur të revoltuar me trajnerin italian, Kristian Panuçi.

Sfida ishte e vlefshme për Grupin 1 të Ligës së Kombeve. Skuadra e Panuçit ka arritur të grumbullojë vetëm 3 pikë në 3 sfidat e luajtura, duke zhgënjyer disi. Shqipëria do të kërkojë të shmangë rënien të Ligën D, që ve në diskutim edhe vazot në renditjen e UEFA-s.

Ndërkohë edhe Skocia ndodhet në kuotë të barabartë pikësh me kuqezinjtë, por ka një ndeshje më pak, atë ndaj Izraelit në shtëpi.

Reagimet në rrjetet sociale:

Emiljano Aleksi: Panuçi, Kombëtarja Jonë nuk është vend pune, vjen kush e meriton!!

Genc Sejko: Panuçin nuk e heq njeri sepse ne Shqiperi te heqin vetem kur punon mire.

Briken Fejzullai: Me fustone, dhe na grisën!

Llogarit t’kishin ardh me xhinse….

Ervin Goci: Kshu eshte kur ke trajner Pascuccin…

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/02/2019 - 07:29

Ai e nisi sezonin me shkëlqim tek Xhenoa dhe tani është bërë ylli i ri i Milanit. Gjashtë gola në pesë ndeshjet luajtura kanë bërë të harrohet shumë shpejt argjentinasi Gonzales Higuain.

Postuar: 21/02/2019 - 07:27

Liga e Kampioneve dhuroi mbrëmë emocione të forta dhe spektakël, ku padyshim kryendeshja Atletiko

Postuar: 21/02/2019 - 07:26

Një nga futbollistët që po bën bujë gjatë ditëve të fundit është sulmuesi Kristal Abazaj, i cili

Postuar: 21/02/2019 - 07:25

Mbrojtësi shkodran, Elseid Hysaj, nuk është e thënë të gjejë qetësi tek Napoli këtë edicion.

Postuar: 21/02/2019 - 07:24

Komisioni i Disiplinës i Federatës Shqiptare të Futbollit vendosi të shqyrtojë fenomenet negative

Postuar: 21/02/2019 - 07:23

Teuta është në vend të dytë për momentin në Kategorinë Superiore.

Postuar: 20/02/2019 - 22:58

 Atletico Madrid ka treguar dhëmbët në ndeshjen e parë të fazës së 1/8-ave të UEFA Champions