Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pas ndeshjes Panuçi jep deklaratën e çuditshme

Postuar: 20/11/2018 - 22:36

Kombëtarja shqiptare fitoi sot 1-0 miqësoren ndaj Uellsit në "Elbasan Arena".

Trajneri i kombëtares së Shqipërisë, Kristian Panuçi tha pas ndeshjes se kjo fitore ishte shumë e rëndësishme për moralin e skuadrës.

Ai u shpreh:

Edhe pse erdhëm pas një humbjeje, djemtë arritën të fitonin dhe të luanin bukur. Edhe pse moralisht ishim poshtë. Unë nuk dal në TV për të treguar që faji është i imi, por djemtë reaguan dhe luajtëm mirë e fituam.

Sakaq, ai u ngacmua edhe për një largim të mundshëm nga drejtimi i kombëtares pas situatës jo të mirë që po kalon kombëtarja. Gazetari e pyeti për takimin me Armand Dukën.

Panuçi tha:

E kam takuar presidentin Duka pak para ndeshjes dhe për ato që më ka thënë e falënderoj nga zemra, por janë gjëra private. Skuadra ishte gati, kaluam në kundërsulm, reaguan mirë dhe ia dolëm.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/02/2019 - 07:29

Ai e nisi sezonin me shkëlqim tek Xhenoa dhe tani është bërë ylli i ri i Milanit. Gjashtë gola në pesë ndeshjet luajtura kanë bërë të harrohet shumë shpejt argjentinasi Gonzales Higuain.

Postuar: 21/02/2019 - 07:27

Liga e Kampioneve dhuroi mbrëmë emocione të forta dhe spektakël, ku padyshim kryendeshja Atletiko

Postuar: 21/02/2019 - 07:26

Një nga futbollistët që po bën bujë gjatë ditëve të fundit është sulmuesi Kristal Abazaj, i cili

Postuar: 21/02/2019 - 07:25

Mbrojtësi shkodran, Elseid Hysaj, nuk është e thënë të gjejë qetësi tek Napoli këtë edicion.

Postuar: 21/02/2019 - 07:24

Komisioni i Disiplinës i Federatës Shqiptare të Futbollit vendosi të shqyrtojë fenomenet negative

Postuar: 21/02/2019 - 07:23

Teuta është në vend të dytë për momentin në Kategorinë Superiore.

Postuar: 20/02/2019 - 22:58

 Atletico Madrid ka treguar dhëmbët në ndeshjen e parë të fazës së 1/8-ave të UEFA Champions