Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pas pak sfida më e rëndësishme Armeni-Shqipëri, ja formacioni i Kombëtares sonë

Postuar: 11/10/2015 - 17:37

Pak para nisjes së takimit është publikuar formacioni me të cilën do të luajë kombëtarja e Shqipërisë në ndeshjen më të rëndësishme të këtyre eliminatoreve, ndaj Armenisë në Jerevan.
 
Edhe në këtë ndeshje, De Biasi ja ka besuar qendrën e mbrojtjes Canës së bashku me Gjimshitin, i cili u aktivizua në të njëjtin pozicion edhe në ndeshjen ndaj Serbisë. Në mungesë të Agollit, në krahun e majtë të mbrojtjes do të luajë Aliji, ndërsa në të djathtë Hysaj. Mesi i fushës do të përbëhet nga Basha, Xhaka, si edhe Roshi e Gashi, dy të fundit më të avancuar.
 
Ndërkohë, në repartin e sulmit do të luajë Cikalleshi në ndryshim nga ndeshja e fundit me Serbinë, ku u aktivizua që nga fillimi shkodrani, Balaj.
 
Formacioni i Shqipërisë: Berisha; Hysaj, Cana, Gjimshiti, Aliji; Memushaj, Basha, Xhaka; Roshi, Gashi, Cikalleshi.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2019 - 22:51

Ish-sulmuesi i Kombëtares, Roland Luçi, ka sjellë edhe njëherë në kujtim ngatërrimin e himnit të Shqipërisë në Francë, teksa nuk është i mendimit se ajo ishte thjesht një gafë.

Postuar: 13/11/2019 - 17:22

Erling Haaland është 19 vjeç dhe ka shënuar 26 gola në 18 ndeshje të sezonit 2019-2020, duke tërh

Postuar: 13/11/2019 - 15:26

Eros Grezda, lojtari i Kombëtares shqiptare, ka reaguar pas konferencës për shtyp të Edi Rejës.

Postuar: 13/11/2019 - 13:03

Trajneri i Kombëtares Edy Reja ka folur sot në prag të ndeshjes me Andorën e cila është e parafun

Postuar: 13/11/2019 - 07:26

Fiorentina është në krizë rezultatesh dhe pavarësisht se loja ka qenë e mirë në shumicën e ndeshj

Postuar: 13/11/2019 - 07:24

Disa prej lojtarëve kryesorë të Kombëtares kuqezi luajnë në kampionatin italian, në Serie A ose n

Postuar: 13/11/2019 - 07:22

Kombëtarja është grumbulluar dhe po vijon përgatitjet për ndeshjet e fundit në grupin H eliminato