Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pas problemeve shëndetësore, "babai" i Ronaldos rikthehet në “Old Trafford” (Video)

Postuar: 22/09/2018 - 18:08

Pas problemeve shëndetësore, trajneri legjendar i Manchester United, Sir Alex Ferguson të cilin Ronaldo e quan si baba të dytë, ai është kthyer në stadiumin “Old Trafford” pas gati 5 muajsh mungesë.

Ferguson është shprehur i lumtur dhe entuziast që është kthyer sërish në stadium.
 
“Është me të vërtetë mirë të kthehesh këtu. Ishte një rrugë e gjatë, por hap pas hap, pas asaj që më kanë treguar djemtë dhe mjekët e mi, jam këtu përsëri dhe jam vërtet i lumtur. Jam pak nervoz, po ju them të vërtetën, gjithashtu sepse ndeshja ime e fundit ishte me Arsenalin në prill”, tha Sir Alex me entuziazëm.
 
Kujtojmë se Ferguson drejtoi Manchester United për 27 vite me radhë duke fituar gjithçka në drejtimin e tyre.
 
Alex vuante nga hemorragjia cerebrale, por operacioni i 5 majit dhe rehabilitimi i gjatë bënë që ai të bëhej më mirë.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 09:28

Juventusi po kërkon me ngulm një trajner të ri dhe dy ditët e fundit një emër që ka dalë fuqishëm në skenë, është ai i Maurizio Sarrit.
 

Postuar: 23/05/2019 - 07:29

Një prej të rinjve më premtues dhe që ka shanse të bëhet numri një në botë pas tërheqjes së Leo M

Postuar: 23/05/2019 - 07:27

Një nga futbollistët më të mirë të mbrojtjes, Ivan Balliu, i cili ende nuk e ka shfaqur në maksim

Postuar: 23/05/2019 - 07:26

Në fundjavë Partizani pritet të festojë në mënyrë madhështore titullin kampion pas 26 vjetësh pri

Postuar: 22/05/2019 - 23:45

Përfaqësuesja shqiptare vazhdon grumbullimin e saj të pjesshëm për ndeshjet eliminatore të Euro 2

Postuar: 22/05/2019 - 23:25

Përfaqësuesja gjermane e futbollit prezantoi ndryshime të rëndësishme në ndeshjet e ardhshme elim

Postuar: 22/05/2019 - 22:15

Duke nisur nga sezoni i ardhshëm, UEFA do bëjë disa ndryshime drastike në kompeticionin më të rën