Lajme të tjera
BREAKING NEWS

“3 programe të reja nxitjeje të ...”, kryeministri Rama bën publik vendimin më të fundit të qeverisë dhe jep lajmin e mirë

“3 programe të reja nxitjeje të ...”, kryeministri Rama
x

Sport

Pasi mori përgjigjen e testit për koronavirusin, Cristiano Ronaldo merr vendimin që nuk pritej

Pasi mori përgjigjen e testit për koronavirusin, Cristiano Ronaldo

Futbollisti Cristiano Ronaldo u fut në karantinë pasi pati kontakt me futbollistin e Juventus-it,  Daniele Rugani, i cili rezultoi pozitiv nga testi i Koronavirusit.

Mediat e huaja bënë me dije se Ronaldo e kishte takuar Rugani-n dhe për këtë arsye kishte vendosur të futej në karantinë.

Cristiano iu nënshtrua analizave, ndërsa Guvernatori i Madeira-s ka bërë të ditur gjendjen e tij aktuale.

Sipas tij, futbollisti s’ka asnjë shans të jetë infektuar.

“Nuk mund të flas për këto gjëra për arsye të privatësisë por mund t’iu siguroj se situata është analizuar dhe për momentin nuk ka asnjë shans të që të jetë infektuar, por ashtu edhe familja e tij”.- është shprehur ai.

Megjithëse ka marrë leje të fluturojë me avionin e tij personal, Ronaldo nuk ka lëvizur drejt Torino-s për të vizituar mamanë e tij në spital dhe duket se do të vazhdojë vetëizolimin.