BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Sport

Për herë të parë në histori! Ndeshja Inter -Milan me arbitër milanez

Për herë të parë në histori! Ndeshja Inter -Milan me

Derbi Inter -Milan për herë të parë në histori do të gjykohet nga një arbitër milanez.

Simone Sozza do të ketë nderin që të arbitrojë super sfidën mes dy ekipeve që është planifikuar të luhet të shtunën në orën 18:00. 36-vjeçari në karrierën e tij ka arbitruar tre ndeshje të zikaltërve, që i kanë fituar.

Bilanc pozitiv nën gjykimin e tij kanë pasur edhe kuqezinjtë, që po ashtu në dy sfida kanë dalë me fitore. Të dyja ekipet deri më tani kanë bërë një nisje perfekte të sezonit pasi ndodhen në krye të tabelës së serisë A me 9 pikë. Edhe pse Inter mbetet favorit, Milan shpreson të bëj një paraqitje tjetër bindëse për të koleksionuar tre pikë të tjera të plota.

Trajneri kuqezi, Stefano Pioli, me përjashtim të Tomorit që u ndëshkua me të karton të kuq në ndeshjen përballë Romës dhe mbrojtësit francez Kalulu, që po vuan një tërheqje muskulare, do të ketë të gjithë ekipin në dispozicion të derbit. Përballja me interin do të jetë prova e parë për kuqezinjtë që në mesjavë do të luajnë me Newcastle në Champions League.

Afrimet e reja të kuqezinjëve në repartin e mesfushës dhe të sulmit pritet të bëjnë diferencën në këto dy sfida, e veçanërisht në derbi; ku Interi vjen me katër fitore radhazi.