Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Përcaktohen gjysmëfinalistët e Ligës së Europës, ja datat dhe stadiumet e ndeshjeve të para

Postuar: 18/04/2019 - 23:21

Pas përfundimit të sfidave të dyta çerekfinale, janë përcaktuar edhe 2 çiftet gjysmëfinale të Ligës së Europës. Kështu, Arsenali do të përballet me spanjollët e Valencias, ndërkohë që Çelsi do të ketë përballë gjermanët e Ajntrakht Frankfurtit që eliminuan Benfikën në çerekfinale.

Arsenali dhe Frankfurti do të jenë skuadrat pritëse në takimet e para që do të luhen në datën 1 maj, ndërkohë që ato të kthimit 1 javë më vonë pra në 8 maj. Për sa i përket finales, ajo do të zhvillohet në datën 29 maj në stadiumin “Olimpik” të Bakusë në Azerbajxhan.

Gjysmëfinalet e para | 1/05/2019

Arsenal-Valencia (Emirates Stadium, Londër)

Frankfurt-Çelsi     (Commerzbank-Arena, Frankfurt)

Gjysmëfinalet e kthimit| 08/05/2019

Valencia-Arsenal  (Estadio de Mestalla, Valencia)

Çelsi-Frankfurt      (Stamford Bridge, Londër)

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 09:28

Juventusi po kërkon me ngulm një trajner të ri dhe dy ditët e fundit një emër që ka dalë fuqishëm në skenë, është ai i Maurizio Sarrit.
 

Postuar: 23/05/2019 - 07:29

Një prej të rinjve më premtues dhe që ka shanse të bëhet numri një në botë pas tërheqjes së Leo M

Postuar: 23/05/2019 - 07:27

Një nga futbollistët më të mirë të mbrojtjes, Ivan Balliu, i cili ende nuk e ka shfaqur në maksim

Postuar: 23/05/2019 - 07:26

Në fundjavë Partizani pritet të festojë në mënyrë madhështore titullin kampion pas 26 vjetësh pri

Postuar: 22/05/2019 - 23:45

Përfaqësuesja shqiptare vazhdon grumbullimin e saj të pjesshëm për ndeshjet eliminatore të Euro 2

Postuar: 22/05/2019 - 23:25

Përfaqësuesja gjermane e futbollit prezantoi ndryshime të rëndësishme në ndeshjet e ardhshme elim

Postuar: 22/05/2019 - 22:15

Duke nisur nga sezoni i ardhshëm, UEFA do bëjë disa ndryshime drastike në kompeticionin më të rën