BREAKING NEWS

Zbardhet vendimi që mori Gjykata e Apelit ndaj Ervin Salianjit

Zbardhet vendimi që mori Gjykata e Apelit ndaj Ervin Salianjit
x
BREAKING NEWS

Boris Johnson plas bombën: Putin më kërcënoi me një sulm raketor para se të pushtonte Ukrainën

Boris Johnson plas bombën: Putin më kërcënoi me një
x
BREAKING NEWS

"Në Tiranë ende nuk ka nis kontrolli...", eksperti Karamuço reagon për grupet kriminale

"Në Tiranë ende nuk ka nis kontrolli...", eksperti
x
BREAKING NEWS

Pamjet e vrasjes së Artan Santos/ Gazetari Hoxha kritikon ish-shefin e policisë, ja cila është arsyeja

Pamjet e vrasjes së Artan Santos/ Gazetari Hoxha kritikon ish-shefin e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha tregon 'prapaskenat' e kamerave nga grupet kriminale, zbulon arsyen përse i përdorin

Gazetari Hoxha tregon 'prapaskenat' e kamerave nga grupet kriminale,
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Humb jetën në aksident 23-vjeçarja shqiptare në New York, dalin detajet nga policia

E rëndë/ Humb jetën në aksident 23-vjeçarja shqiptare
x
BREAKING NEWS

Kapet shqiptari me aftësi të kufizuar, ja si bënte “kërdinë” me grabitje në Greqi

Kapet shqiptari me aftësi të kufizuar, ja si bënte
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Alibeaj dorëzon listën e anëtarëve të KZAZ

Zgjedhjet e 14 Majit/ Alibeaj dorëzon listën e anëtarëve
x

Sport

Përdoret për herë të parë kartoni i bardhë në futboll (VIDEO)

Përdoret për herë të parë kartoni i bardhë në

Arbitrja Catarina Campos ka nxjerrë për herë të parë një karton të bardhë në futboll. Momenti historik në këtë sport ka ndodhur në ndeshjen e femrave mes Sporting Lisbonës dhe Benfica-s.

Kartoni i bardhë është nxjerr për të mbështetur “fair play”-n. Arbitrja nxori kartonin pasi stafet mjekësore të të dyja ekipeve i erdhën në ndihmë një personi, i cili ishte i ulur në stol dhe pati probleme shëndetësore.

Kartoni i bardhë është pjesë e një sërë nismash të reja në Portugali, të cilat synojnë lojën e ndershme dhe rritjen e kohës efektive të lojës.

Në përfundim, Benfica e fitoi ndeshjen me rezultatin e thellë 5-0 përpara 15,032 tifozëve, rekord për një ndeshje femrash në Portugali.