BREAKING NEWS

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte magnituda

Nuk ka qetësi! Tërmeti shkund Shqipërinë, ja sa ishte
x
BREAKING NEWS

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur (FOTO+EMRI)

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë poeti dhe shkrimtari i njohur
x
BREAKING NEWS

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe bën deklaratën e fortë: Ja pse kjo parti duhet të shkrihet

Demokratët morën sot goditjen e madhe, reagon Kreshnik Spahiu dhe
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e rasteve me Covid
x
BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x

Sport

Përfundojnë pjesët e para, Anglia në avantazh, Kroacia jashtë ”Euro 2020”

Përfundojnë pjesët e para, Anglia në avantazh, Kroacia

Përfundojnë pjesët e para të dy ndeshjeve të grupit D. Anglia ka mundur minimalisht Çekinë dhe ka marrë vendin e parë në grup.

Rahim Stërling zhbllokoi shifrat në minutën e 12. Pasi sulmuesi i Mançester Sitit goditi shtyllën, në rastin e dytë përfitoi nga krosimi i bukur i Grealish, duke shënuar me kokë në shtyllën e dytë.

Në ndeshjen tjetër, Kroacia ka bërë paqe me Skocinë, duke i mbyllur këto 45 minuta në barazim 1-1. Për ballkanasit autor i golit ishte Nikola Vlasiç.

Kroatët tregohen cinikë, shënojnë me daljen e dytë përpara. Pas një krosimi në zonë, Perisiç ul bukur një top me kokë për Vlasiç.

Kur mendohej se pjesa e parë, do të mbyllej me fitoren e ekipit të Zlatko Daliç, skocezët barazuan shifrat në minutën e 42 me Kollum Mekgregor.