Përfundon pjesa e parë/ Skocia nuk arrin të shënojë, ja statistika për kuqezinjtë

Postuar: 10/09/2018 - 21:40

Është mbyllur në barazim 0-0 pjesa e parë në "Hampden Park" mes Skocisë dhe Shqipërisë. Një 45 minutësh i cili pa vendasit më kërkues, ku në njërin nga aksionet e tyre sulmuese arritën të godisnin  dhe shtyllën. Në fundin e fraksionit të parë, Naismith gjeti dhe rrjetën, por goli u anulua për pozicion jashtë loje të sulmuesit.

Djemtë e drejtuar nga Christian Panucci vijnë pas fitores në takimin e parë përballë Izrealit dhe një rezultat pozitiv në “Hampden Park” do ishte një hap i madh drejt kualifikimit. Nga ana tjetër Skocia bën debutimin në kompeticionin më të ri të UEFA-s, me fitoren që është objektivi i vetëm për ta.

41' Skocia gjen golin, por anullohet per pozicion jashte loje te Naismith

24' Skocia prane golit, shtylla i ndal festën

18' Faull ndaj Lilaj, McDonalds ndeshkohet me te verdhe

15' Nderhyrje e gabuar nga Souttar ndaj Ndojit, ndeshkohet me karton te verdhe

5' Goditje denimi per vendasit. McGregor tenton porten por Strakosha tregohet i vemendshem duke grushtuar

1' Nis takimi ne “Hampden Park”

Total votes: 11

Postuar: 14/11/2018 - 07:43

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm ditën e djeshme në fshatin Ibë të Tiranës, ku foli për buxhetin e bujqësisë.

Postuar: 14/11/2018 - 07:09

Franca fitoi Kupën e Botës të vitit 2018 në kampionatin botëror të zhvilluar në Rusi verën

Postuar: 14/11/2018 - 07:08

Shumica e skuadrave kanë ankesa për arbitrat.

Postuar: 14/11/2018 - 07:07

Kombëtarja do të luajë më 17 nëntor në “Loro Boriçi” të Shkodrës ndaj përfaqësu

Postuar: 13/11/2018 - 20:32

Real Madrid ka njoftuar me anë të një komunikate se ka vendosur që të vazhdojë me Santiago Solari

Postuar: 13/11/2018 - 19:43

Klubi spanjoll Real Madrid ka marrë një lajm tronditës.

Postuar: 13/11/2018 - 14:46

Financial Fair Play, i cili nuk i lejon klubet të shpenzojnë më shumë para sesa që fitojnë, ka ma