BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Sport

Përgatitjet për sfidën me Shqipërinë në Europian, ja miqësoret që ka programuar Italia

Përgatitjet për sfidën me Shqipërinë në Europian,

Italia ka programuar disa miqësore në kuadër të përgatitjeve për Euro 2024. Të kaltrit janë pjesë e grupit B në Gjermani 2024, me rivalë si Shqipëria, Spanja dhe Kroacia.

Katër herë kampionët e botës do të luajnë takimin e parë në Europian përballë kuqezinjve të Sylvinhos. Në datën 15 qershor (21:00), në stadiumin “Signal Iduna Park” të Dortmundit.

Miqësoret nisin në datën 21 mars përballë Venezuelës. Tri ditë më vonë do të zhvillohet sfida me Ekuadorin. Më pas dy përballje në qershor: përballë Turqisë (4) dhe Bosnjës.

Pikërisht dueli i fundit miqësore kundër Bosnjës është zhvendosur nga data 8 në 9 qershor. Në stadiumin “Carlo Castellani” të Empolit (20:45).

Dhe të nesërmen e 10 qershorit, kombëtarja italiane do të niset për në Gjermani. Trajneri Luciano Spalletti do të bëjë publike listën e lojtarëve të grumbulluar në Euro 2024 në datën 7 qershor.