BREAKING NEWS

“Kjo është një ditë që kam dashur të vijë prej kohësh”/ Emocionohet kryeministri Rama, nderon në Kosovë akademikun shumë të njohur me “Yllin e Medaljes”: Zotni burrë, vetëdija e tij është tipar dallues!

“Kjo është një ditë që kam dashur të
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për çfarë kanë rënë dakord me Albin Kurtin: Do ndodhë në javën e fundit të nëntorit

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për
x
BREAKING NEWS

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama mban qëndrimin e prerë për tensionet në Veri dhe jep mesazhin e fortë: E drejta është me...(VIDEO-LIVE)

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës mesazh të fuqishëm

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët,
x
BREAKING NEWS

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë Berishën drejt SPAK, gjenerali zbërthehet te amerikanët për aferën e Gërdecit

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë
x
BREAKING NEWS

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan Hoxhës në ambasadën amerikane dhe akuzat ndaj Shkëlzen Berishës

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan
x
BREAKING NEWS

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas epokës Merkel, ja rezultati paraprak i zgjedhjeve në Gjermani

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas
x

Sport

Përloti gjithë botën pas arrestit kardiak që pësoi në mes të fushës / Merret vendimi për Eriksen, s’do të mund të luajë futboll për...

Përloti gjithë botën pas arrestit kardiak që pësoi

Mesfushori danez Christian Eriksen duket se po e merr veten pas ngjarjes dramatike pak javë më parë ku pësoi atak kardiak në mes të fushës. Javën e ardhshme ai pritet të kthehet në Milano, për të takuar shokët e ekipit dhe për t’iu nënshtruar ekzaminimeve mjekësore. Në shumë raste ai është shprehur optimist mbi të ardhmen. Këtë e ka konfirmuar edhe në deklaratat e tyre së bashku me bashkëshorten e tij Sabrina. Megjithatë, ekzaminimet do të japin vendimin e plotë dhe të saktë për të ardhmen. Por pavarësisht testeve ai do të mbetet jashtë fushës për të paktën gjashtë muaj. Nëse atij do i duhet me patjetër të mbajë defibrilatorin, atëherë nuk do të lejohet të luajë më ne Serie A, për shkak se kjo është kundër rregullave në Itali.