BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Sport

Përmbysje spektakolare, Trepça thyen Yllin në Vlorë dhe fiton Ligën Unike

Përmbysje spektakolare, Trepça thyen Yllin në Vlorë dhe

Mbrëmë në Vlorë u luajt një prej ndeshjeve më të bukura të basketbollit shqiptar për këtë sezon. Në finalen e madhe të Ligës Unike, Trepça mundi Golden Eagle Ylli me rezultatin 67-66, në një duel që solli emocione të mëdha dhe një spektakël të pazakontë në pallatin e sportit në Vlorë. Siç dihet, duelet e Ligës Unike për këtë sezon u luajtën në Vlorë, në një aktivitet mbarëkombëtar ku skuadrat nga Kosova ishin superiore krahasuar me ekipet e superligës së Shqipërisë. Kjo solli që në gjysmëfinale të shkojnë katër ekipe të Kosovës dhe rrjedhimisht në finale u ballafaquan dy skuadrat më të mira të superligës kosovare. Ndeshjen në dy periodat e para e dominoi lehtë skuadra e Yllit, që udhëhoqi në gjysmën e parë të takimit 34-33. Edhe pse Ylli vijoi të udhëheqë deri në 11 pikë deri në mesin e periodës së katërt, në fund Trepça e përmbysi takimin, duke e fituar atë. Në fund Liga organizoi ceremoninë e dhënies së titullit, që u bë qesharak, pasi trofeu, në momentin që po e ngrinte lart kapiteni i Trepçës, u shpërbë në pjesë, duke rënë në tokë. Gjithsesi, kjo nuk e zbehu festën e mitrovicasve për suksesin e arritur. Nuk është hera e parë që skuadrat kosovare dominojnë në aktivitete të tilla, ato kanë më cilësi se ekipet tona.