Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Përplasja’ e Kamzës me futbollistin kroat/ Perisiç i pagoi 20 mijë euro klubit shqiptar

Postuar: 16/07/2018 - 20:14

Sulmuesi Kroacisë, Ivan Perisiç nuk njihet vetëm si një ndër sulmuesit më të mirë në Europë por edhe si një futbollist që i pëlqen të ndihmojë miqtë e tij dhe njerëzit në nevojë.

Kështu, në muajin janar, tek ekipi i Kamzës në Kategorinë Superiore aktivizohej miku i tij kroat, Ivan Fushtar, i cili kishte 2 muaj që i kishte bërë kërkese presidentit Naim Qarri që të largohej si futbollist i lirë drejt një ekipit aziatik, pasi kishte një ofertë konkrete.

Qarri insistonte që mbrojtësi 28-vjeçar të paguante një shumë rreth 20 mijë euro në arkat e klubit që të largohej me parametra zero.

Në këtë moment, u desh ndërhyrja e Perisiç, i cili pagoi 20 mijë eurot e kërkuara dhe Fushtar u la su futbollist lirë duke u transferuar tek klubi Al Arabia në Katar, ku trajner ishte kroati Luka Bonaçiç, aty ku vijon të luajë ende.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/08/2018 - 07:23

 Hoze Murinjo i kishte kërkuar klubit të Mançester Junajtid që të negocionte dhe në fund të sillte tek “Djajtë e kuq” anglezë pesë lojtarë cilësorë, por në fund klubi nuk ia përmbushi kërkesën, duke s

Postuar: 16/08/2018 - 07:21

Kukësi do të kërkojë sot në mbrëmje përmbysjen e madhe ndaj Torpedos gjeorgjiane, kui ndeshja e p

Postuar: 16/08/2018 - 07:19

 Tirana festoi dje 98-vjetorin e themelimit të saj.

Postuar: 15/08/2018 - 23:42

Atletico Madridi me rezultatin 4-2 është shpallur fituesi i Superkupës së Europës.

Postuar: 15/08/2018 - 23:03

 Nuk ka fitues të Superkupës së Europës gjatë kohës së rregullt, me Realin e Madridit dhe At

Postuar: 15/08/2018 - 20:27

Sot në orën 21:00 vëmendja e futbollit botëror zhvendoset në Talin, ku do të zhvillohet superndes

Postuar: 15/08/2018 - 19:21

Jo vetëm një mundësi për të përfituar nga prania e Cristiano Ronaldos në Seria A, por edhe një rr