BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x
BREAKING NEWS

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas njësive, 15 milionë dollarë shkojnë për vitin 2024

Ja sa para marrin bashkitë për rritjen e pagave, zbardhet ndarja sipas
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x

Sport

Përplasja e Xhakës me serbët, mediat e të gjithë botës fokusohen tek shqiptari

Përplasja e Xhakës me serbët, mediat e të gjithë

Zvicra triumfoi 3:2. Xhaka ishte shënjestër e fyerjeve si të lojtarëve serbë ashtu edhe të tifozëve serbë në tribuna. Madje Xhaka gjatë ndeshjes pati një konfrontim me lojtarët serbë, e po ashtu një fjalosje me bankinën e Serbisë. Në fund të ndeshjes Xhaka kishte festuar me fanellën e futbollistit të ri të Zvicrës, Ardon Jashari, kjo ishte parë si provokim nga serbët. Por Xhaka ka reaguar pas gjitha polemikave të shkaktuara në lidhje me veprimet e tij gjatë ndeshjes Zvicër-Serbi. “Ata që fokusohen më së miri janë relativisht imun ndaj turbulencave emocionale”, ka shkruar Xhaka në Instagram. Ka pasur edhe spekulime nëse FIFA do ta dënojë Xhakën në lidhje me veprimet e tij gjatë ndeshjes me Serbinë. Xherdan Shaqiri me golin e shënuar kundër Serbisë në fitoren 3:2 të Zvicrës, ishte futur në listën e rekordeve. Ai kishte arritur një gjë që e arritën vetëm Kristiano Ronaldo e Lionel Mesi, të shënojë gola në tre kampionate botërore. “Të jesh në një listë me emra të tillë është shumë e veçantë. Ata janë më të mirët në botë”, ka thënë Shaqiri raporton “Blick”. Shaqiri ishte mjaft i kërkuar nga gazetarët në stërvitje të dielën. Gati 50 gazetarë erdhën t’i bënin pyetje atij. Shumica e pyetjeve sillen rreth lojës me Serbinë. Ishte e veçantë kjo ndeshje edhe për Shaqirin. “Por e dija nga viti 2018 se çfarë më priste”, thotë Shaqiri. Si në Botërorin 2018 në Rusi, Shaqiri shënoi edhe në Katar kundër Serbisë. Në vend të shqiponjës dykrenore, ai në ndeshjen e së premtes brohoriti duke bërë më gisht tregues te emri tij, ndërsa para se të shënonte ishte fishkëllyer në çdo prekje të topit. “Kishte shumë emocione të përfshira, por isha i përqendruar në performancën time”, thotë Shaqiri. Shaqiri është pyetur edhe për Granit Xhakën dhe për festën e tij pas ndeshjes me fanellën e Ardon Jasharit.