Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Peshëngritja/ Shqipëria do të marrë pjesë në Europianin e Rumanisë me 7 sportistë

Postuar: 17/02/2018 - 09:50

Dopingu i kushtoi shumë Shqipërisë, pasi federata europiane e shtangës i hoqi të drejtën vendit tonë të organizonte Kampionatin Europian të planifikuar tëzhvillohej në Shqipëri në fund të marsit. Dhe në kundërpeshë u caktua Bukureshti për këtëveprimtari. Megjithatë, Shqipëria do të shkojë në Europian. Ajo do të përfaqësohet në Europianin e Peshëngritjes me 7 sportistë, 6 meshkuj dhe një femër. Federata Europiane konfirmoi listat e pjesëmarrësve në evenimentin që do të zhvillohet në Bukuresht.Skuadra kuqezi do të jetë e pranishme në kryeqytetin e Rumanisë, pavarësisht skandalit të dopingut, me Romela Begajn që humbi medaljen e artë dhe të argjendtë në Botëror.Fakti që Federata e Peshëngritjes është pa president dhe data e Asamblesë për zgjedhjen e kreut të ri ende nuk është përcaktuar, apo edhe që ndërkombëtarët i hoqën Shqipërisë të drejtën e organizimit të Kampionatit Europian, nuk e ka penguar sportin e peshëngritjes të ketë përfaqësuesit e saj.Ndërkohë pjesë e listës përfundimtare me 7 peshëngritësit pjesëmarrës në europian, do të jenë Evangjeli Veli, për femra dhe për meshkuj do të jenë Romario Avdiraj, Arber Çercizi, Briken Çalja, Daniel Godelli dhe Erkand Qerimaj si dhe Krenar Shoraj. Europiani i peshëngritjes do të çelë siparin më datë 26 mars dhe do të zgjasë deri më 1 prill, në Bukuresht të Rumanisë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 19

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/03/2018 - 22:51

FIFA ka sinjalizuar që në Botërorin Rusi 2018 do të përdoret Video Asistan Referee, sistemi-video që ndihmon arbitrat për të gabuar sa më pak në vendimet që marrin.

Postuar: 16/03/2018 - 22:14

Janik Karrasko dhe Nikolas Gaitan u transferuan së bashku për në ekipin kinez të Dalian Yifangut.

Postuar: 16/03/2018 - 13:26

Është hedhur në Nyon të Zvicrës shorti për fazën çerekfinale të “Europa League”. Lazio e Strakoshës ka peshkuar kundërshtarin më të lehtë në letër.

Postuar: 16/03/2018 - 12:19

Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti i turit çerekfinal të Champions League.

Këto janë përballjet

Barcelona- Roma

Sevilja- Bajern

Postuar: 16/03/2018 - 08:15

Lacio u tregua e mrekullueshme mbrëmjen e djeshme, duke mundur brenda në Kiev Dinamon ukrainase me rezultatin 2-0 dhe duke siguruar kalimin në çerekfinale të Europa League.

Postuar: 16/03/2018 - 08:06

Vllaznia rrezikon rënien nga kategoria dhe megjithëse rezultatet e javëve të fundit kanë qenë premtuese e në ngjitje të vazhdueshme, ajo sërish nuk e ka kaluar rrezikun e madh t

Postuar: 16/03/2018 - 08:04

Trajneri i Kombëtares tonë, Kristian Panuçi, ka surprizuar për herë të dytë brenda pak ditësh.