BREAKING NEWS

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi Bllako. Prokurori tregon veprimet hetimore, ja kërkesa urgjente e avokatëve

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi
x
BREAKING NEWS

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një mesazh të fortë: Kemi shqetësime serioze për ...

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për biznesmenin: U dogj brenda dhomës

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për
x
BREAKING NEWS

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të zgjedhë të njohë Kosovën dhe të bojkotojë Putinin, ose do të pësojë të njëjtin fat si Rusia, ja takimet e vështira që e presin presidentin serb

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3 mijë vetëve, ka djegur njerëz të gjallë dhe ka eliminuar kundërshtarë politikë, bashkë me Metën janë bashkëpunëtorë për grabitjen e floririt të Krrabës, ja çfarë ndodhi pasi e vodhën...

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3
x
BREAKING NEWS

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare? Niko Peleshi jep lajmin: Nënshkruhet sot kontrata 6 milionë dollarë

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare?
x
BREAKING NEWS

Rama mbledh në “Vilën 30” ambasadorët e huaj, zbardhet arsyeja e takimit

Rama mbledh në “Vilën 30” ambasadorët e huaj,
x

Sport

Pësoi krizë epileptike, ndërron jetë kampioni i njohur, miku i tij poston mesazhin prekës: Im bir ende mban kapelën tënde që do ta ruajmë gjithmonë (FOTO)

Pësoi krizë epileptike, ndërron jetë kampioni i njohur, miku

Ka ndërruar jetë në moshën 24-vjeçare talenti i pakontestueshëm i surf-it, Kalani David. Ai pësoi një krizë epileptike gjatë ushtrimit të sportit të tij në brigjet e Costa Rica.

Mediat e huaja shkruajnë se David nga Hawaii, ishte duke bërë ushtrime të shtunën (17 shtator) kur pësoi krizën fatale.

David, i cili konkurronte gjithashtu në ‘skateboard’, kishte një gjendje të zemrës të quajtur sindroma Wolff-Parkinson-White, shkruante rrjeti “The Inertia”, e cila i shkaktonte aritmi të fortë të zemrës.

Pësoi krizë epileptike, ndërron jetë kampioni i njohur, miku

Rrjeti “Inertia” raportonte se David thuajse kishte humbur jetën në një episod në vitin 2016 pas një krize disa-orëshe epileptike, dhe më pas kreu një operacion për heqjen e “një muskuli të tepërt që i ishte rritur në zemër”.

Pësoi krizë epileptike, ndërron jetë kampioni i njohur, miku

Në një postim në “Instagram”, miku i tij, fotografi Peter King i bënte homazhe:

“Oh i dashur miku im Kalani. Vetëm Zoti e di kohën e tij, jeta nuk është e thjeshtë është gjithnjë një luftë. Do të mbaj mend gjithmonë sesi bënim surf dhe sa shpresë kishe ti për të ardhmen. Zemra ime është me familjen tënde dhe miqtë e shumtë që ke … Im bir ende mban kapelën tënde që do ta ruajmë gjithmonë. Fluturo lart dhe qëndro me ne miku im”.