BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Sport

Pikëpyetja/ Shaqiri nuk shkon në Serbi, vendimin e mori federata zvicerane

Pikëpyetja/ Shaqiri nuk shkon në Serbi, vendimin e mori federata

Një ngjarje që mund të bëjë bujë nëse federata e ka ndaluar të udhëtojë në Serbi për shkak të përplasjeve, por zyrtarisht u dha se është i dëmtuar. Kështu, Xherdan Shaqiri nuk udhëton për në Novi-Sad të Serbisë për ndeshjen e Zvicrës ndaj Bjellorusisë. Kjo është bërë e ditur të dielën nga Federata e Futbollit të Zvicrës. Shaqiri është i lënduar dhe ka lëshuar ndeshjen e fundit të skuadrës amerikane, Çikago Fire. Mungesa e Shaqirit është goditje ndaj Zvicrës për ndeshjet e para kualifikuese për “Euro 2024”. Ai është lojtari kryesor ofensiv i Zvicrës. Zvicra më 25 mars luan ndaj Bjellorusisë në Novi-Sad të Serbisë. Ndërsa më 28 mars e pret Izraelin në Gjenevë. Në përfaqësuesen helvetike tani janë dy shqiptarë, Granit Xhaka dhe Andi Zeqiri. “Trajneri i ekipit nacional, Murat Jakin, do të jetë pa shërbimet e Xherdan Shaqirit dhe Gregor Kobelit për ndeshjet kualifikuese ndaj Bjellorusisë dhe Izraelit. Ata mungojnë për shkak të lëndimeve. Xherdan Shaqiri nuk do t’i bashkohet ekipit nacional për shkak të një problemi muskulor. Asnjë lojtar nuk është ftuar në vend të tij. Gregor Kobel do të zëvendësohet nga Jeremi Frik i Servetes”, ka njoftuar Federata e Futbollit e Zvicrës të dielën. Përfaqësuesja zvicerane, të hënën, grumbullohet për ndeshjet me Bjellorusinë dhe Izraelin. Shaqiri ka dërguar dy herë Serbinë në shtëpi nga kampionatet botërore, në “Rusia 2018” dhe “Katari 2022”. Dhe po ashtu është ofenduar nga huliganët serbë. Është pritur me vëmendje paraqitja e tij në territorin e Serbisë ndaj Bjellorusisë. Por problemet fizike ia pamundësojnë atij paraqitjen në Serbi. Shaqiri 31-vjeçar, për Zvicrën ka luajtur plot 112 ndeshje, ndërsa i ka shënuar 27 gola. Ai ka luajtur për disa prej skuadrave më të mëdha evropiane si Bajerni, Interi e Liverpuli, e tani me Çikago Fajr në SHBA.