BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x
BREAKING NEWS

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit ’96: Si u dhunuan, gjakosën dhe torturuan socialistët me urdhër të Sali Berishës, SPAK të hetojë ngjarjen

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit
x
BREAKING NEWS

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës, por bëhen pjesë e komisionit special për të shpëtuar nga qelitë e SPAK

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi,
x
BREAKING NEWS

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK, i hapet rruga profesoreshës së njohur

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin
x
BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x

Sport

Piktura e shqiptari bën për vete yllin e Milanit, Ibrahimoviç paguan shifrën marramendëse për ta blerë

Piktura e shqiptari bën për vete yllin e Milanit, Ibrahimoviç

Agron Hoti është një artist shqiptar shumë i suksesshëm me disa nga veprat e tij që kanë bërë bujë përtej kufijve. Pikërisht një prej veprave të tij i ka rënë në sy edhe shumë prej yjeve të futbollit si Cristiano Ronaldo, Francesco Totti, Luca Toni e disa të tjerë dhe së fundmi është gjiganti i Milanit, Zlatan Ibrahimovic që bashkohet në listën e admiruesve të tij.

Suedezi ka blerë një pikture nga Hoti e cila përfshin momentet më të mira në karrierën e Ibrahimovic. Këtë gjë e bën të ditur vetë piktori i cili ishte i ftuar në emisionin e drejtuar nga moderatori Alban Musa në ABC.  Teksa Hoti po fliste për pikturën e shitur, moderatori e pyet për çmimin.

“Mbi 10 mijë euro?”, pyet Musa

“Aq kushton një pikturë normale.”- përgjigjet piktori.

“Mbi 50 mijë atëherë?”- pyet përsëri moderatori, i cili më pas merr përgjigjen finale nga Hoti. “Mbaje aty dorën. Ishte rastësi, në galerinë time në Verona, kam përballë personin që bëri dorëzimin e punës së Ibrahimovi?. Ishte komplet rastësi. Ky personi bëri kontaktin.

Piktura përfshin momentet më të bukura të tij ku luan futboll, të fitoreve dhe humbjeve. Ka ngelur i mahnitur. Ndërsa Ronaldos i sajova pesë kupat e Champions, ia bëra në një tabol dhe tha se sot kjo punë do të shkojë urgjent në Torino. E kanë marrë me autobus”, u shpreh piktori.