BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Sport

Pique nderon Barcelonën, dhe mban gjallë shpresat për kualifikim

Pique nderon Barcelonën, dhe mban gjallë shpresat për kualifikim

Barcelona fitoi me dhëmbët shtrënguar ndaj Dinamos së Kievit dhe mban gjallë shpresat për kalimin e fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Goli që i dha fitoren u shënua nga Pique, që u erdhi në ndihmë kolegëve të sulmit, ku Koeman kishte vendosur treshen Depay, Dest dhe De Jong në qendër. Goli i vetëm i takimit u shënua në minutën e 36 dhe ai konfirmoi problemet e mëdha që kanë katalanasit me sulmin e tyre, ku nuk po zëvendësojnë dot prej vitesh largimet në seri të Neymar, Suarez e tashmë edhe të Messi-t.

Këto ishin pikët e para për Barcelonën në grupin E, që kryesohet nga Bayern me 6 pikë. Në vendin e dytë është Benfica me 4 pikë. Në dy ndeshjet e para me këto dy skuadra Barcelona pësoi dy humbje me 0 gola të shënuar dhe gjashtë të pësuar.

Kjo rënditje i detyron katalanasit që të bëjnë tifo me Bayern në ndeshjen direkte mes këtyre dy ekipeve, për të pasur shpresa kualifikimi në ndeshjen e dytë përballë portugezëve në Camp Nou.

Në ndeshjen tjetër të orës 18:45, Salzburg mori kreun e grupit “të dobët”, pas fitores 3-1 ndaj Wolfsburg. Austriakët udhëheqin grupin G me 4 pikë, duke lënë pas Sevillen, Wolfsburg dhe Lille.