BREAKING NEWS

Regjistrohen 25 raste të reja me Covid, asnjë viktimë në Shqipëri

Regjistrohen 25 raste të reja me Covid, asnjë viktimë në
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Ndërron jetë ish-deputeti i njohur i Partisë Demokratike

Lajm i trishtë! Ndërron jetë ish-deputeti i njohur i Partisë
x
BREAKING NEWS

Italia deklasifikon 4 mijë dokumente, mes tyre akte top sekret të misioneve në Shqipëri, në ato vite kryeministër ishte Ilir Meta, priten të zbardhen emrat e ministrave dhe magjistratëve shqiptarë

Italia deklasifikon 4 mijë dokumente, mes tyre akte top sekret të
x
BREAKING NEWS

“Rrezikojmë të njëjtin tmerr...”/ Erion Braçe thirrje urgjente të gjithë shqiptarëve: Mos keni frikë! Çohuni!

“Rrezikojmë të njëjtin tmerr...”/  Erion
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Vazhdojnë protestat masive kundër masave anti-Covid në Gjermani, mijëra njerëz zbarkojnë në rrugë, një burrë pësoi atak kardiak teksa u arrestua nga policia (DETAJET)

Degradon keq situata/ Vazhdojnë protestat masive kundër masave
x
BREAKING NEWS

THELLOHET TRAGJEDIA! Shpërthimi i bombolës së gazit brenda hotelit në Velipojë, pas 2 vajzave ndërron jetë edhe nëna. Ja si paraqitet gjendja e djalit të vetëm të familjes që ka mbijetuar

THELLOHET TRAGJEDIA! Shpërthimi i bombolës së gazit brenda
x
BREAKING NEWS

Alarmohen qytetarët në Elbasan, zbulohet një granatë në mes të rrugës, njoftohen me urgjencë forcat xheniere

Alarmohen qytetarët në Elbasan, zbulohet një granatë në
x
BREAKING NEWS

GJKKO nuk rihapi hetimin për Fatmir Mediun, SPAK bën një tjetër lëvizje

GJKKO nuk rihapi hetimin për Fatmir Mediun, SPAK bën një
x

Sport

Pjaniç prezantohet tek Barcelona, merr numrin 8 të Andres Iniestës

Pjaniç prezantohet tek Barcelona, merr numrin 8 të Andres

Miralem Pjaniç u prezantua dje tek Barcelona me fanellënq ë më parë e mbante një ikonë e klubit blaugrana. Mesfushori boshnjak do të veshë fanellën me numrin 8, të cilin e mbante më parë legjenda Andres Iniesta. Boshnjaku Pjaniç iu bashkua Barcelonës gjatë kësaj vere në një marrëveshje shkëmbimi kokë me kokë me Arthur, i cili kaloi në Juventus. Përfaqësuesi i Bosnjës ende nuk ka stërvitur me bashkëlojtarët e vet të ri, për shkak se qëndroi mbi dy javë në vetizolim pasi ishte infektuar me koronavirus. Pjaniç ka nënshkruar kontratë me Barçën deri në qershor të vitit 2024, në të cilën ekziston një klauzolë largimi në vlerë 400 milionë euro. Ai u prezantua sot si lojtar i Barcelonës dhe zgjodhi numrin 8 në fanellë. Ndërkohë, një tjetër blerje e Barcelonës është Memfis Dipaj. Katalanasit kanë arritur akordin me Lionin për transferimin e holandezit Memfis Dipaj në “Camp Nou”, një dëshirë e trajnerit të ri Ronald Kuman i cili e ka stërvitur sulmuesin te kombëtarja holandeze. Sipas mediave holandeze në arkat e Lion do të shkojnë 25 milionë euro fikse plus 5 të tjera në formë bonusesh për kartonin e Dipaj i cili do të provojë të bëjë te Barcelona atë që nuk bëri dot te Mançester Junajtid disa vite më parë kur u transferua nga PSV-ja për 34 mln euro. Depaj me Barcelonën pritet të firmosë një kontratë deri në vitin 2024. Me Depay në skuadër por edhe me emra të tillë si Mesi, Griezman, Dembele, Kutinjo apo edhe talenti Trincao vështirë se do të ketë vend për Lautaro Martinez në këtë sezon. Ndërkohë, tek Barcelona dëshiron të shkojë edhe mbrojtësi me tipare mesfushe, David Alaba, i cili duket i lodhur nga qëndrimi i gjatë tek Bajerni. Ai dëshiron të luajë përkrah Lionel Mesit. Kështu, Lothar Matheus e pranon se do të ishte e kuptueshme nëse David Alaba do ta kërkonte largimin nga Bajerni i Mynihut për të luajtur përkrah Lionel Mesit në Barcelonë, por e paralajmëroi atë se nuk duhet ta lejojë paranë t’ia përcaktojë karrierën. Bisedimet për marrëveshjen e re të 28-vjeçarit me gjigantin gjerman kanë ngecur. Mbrojtësi i majtë austriak është në vitin e fundit të kontratës në “Allianz Arena” dhe nuk ka dhënë asnjë shenjë se do ta vazhdojë të ardhmen në Bajern. Ish-presidenti i Bajernit, Uli Hënes, e ka kritikuar ashpër Alaban, duke e quajtur menaxherin e tij peshk lakmitar. Por Alaba i ka hedhur poshtë thashethemet se po kërkon rrogë të majme për ta vazhduar kontratën. Ndërsa ish-ylli i Bajernit, Mathaus shpreson se do të arrihet një marrëveshje mes palëve dhe nëse vërtet Alaba vendos të largohet, ta bëjë këtë për arsye sportive e jo financiare. “David është bërë njëri prej lojtarëve më të rëndësishme në këtë super ekip dhe jam i sigurt që të gjithë në klub duan që ai të qëndrojë”, tha legjenda e Bajernit. “Nëse David vendos se pas kaq shumë vitesh dëshiron vërtet të përjetojë diçka ndryshe, atëherë është e kuptueshme. Nëse ai dëshiron të luajë për një klub si Reali, ta përjetojë Premierligës javë pas jave apo të prodhojë magji me Mesin, atëherë do ta kuptoja”, shtoi ai.