BREAKING NEWS

Regjistrohen 25 raste të reja me Covid, asnjë viktimë në Shqipëri

Regjistrohen 25 raste të reja me Covid, asnjë viktimë në
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Ndërron jetë ish-deputeti i njohur i Partisë Demokratike

Lajm i trishtë! Ndërron jetë ish-deputeti i njohur i Partisë
x
BREAKING NEWS

Italia deklasifikon 4 mijë dokumente, mes tyre akte top sekret të misioneve në Shqipëri, në ato vite kryeministër ishte Ilir Meta, priten të zbardhen emrat e ministrave dhe magjistratëve shqiptarë

Italia deklasifikon 4 mijë dokumente, mes tyre akte top sekret të
x
BREAKING NEWS

“Rrezikojmë të njëjtin tmerr...”/ Erion Braçe thirrje urgjente të gjithë shqiptarëve: Mos keni frikë! Çohuni!

“Rrezikojmë të njëjtin tmerr...”/  Erion
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Vazhdojnë protestat masive kundër masave anti-Covid në Gjermani, mijëra njerëz zbarkojnë në rrugë, një burrë pësoi atak kardiak teksa u arrestua nga policia (DETAJET)

Degradon keq situata/ Vazhdojnë protestat masive kundër masave
x
BREAKING NEWS

THELLOHET TRAGJEDIA! Shpërthimi i bombolës së gazit brenda hotelit në Velipojë, pas 2 vajzave ndërron jetë edhe nëna. Ja si paraqitet gjendja e djalit të vetëm të familjes që ka mbijetuar

THELLOHET TRAGJEDIA! Shpërthimi i bombolës së gazit brenda
x
BREAKING NEWS

Alarmohen qytetarët në Elbasan, zbulohet një granatë në mes të rrugës, njoftohen me urgjencë forcat xheniere

Alarmohen qytetarët në Elbasan, zbulohet një granatë në
x
BREAKING NEWS

GJKKO nuk rihapi hetimin për Fatmir Mediun, SPAK bën një tjetër lëvizje

GJKKO nuk rihapi hetimin për Fatmir Mediun, SPAK bën një
x

Sport

Planet e Kontes për Sensin po i prish Guardiola, ftesë lojtarit të veshë bluzën e Sitit

Planet e Kontes për Sensin po i prish Guardiola, ftesë lojtarit

Merkato e dimrit nis zyrtarisht më 1 janar, por klubet e mëdha europiane i kanë nisur lëvizet e tyre që tani, duke hartuar listat me elementët e dëshiruar dhe duke nisur kontaktet me lojtarët që kanë pritshmëri të mëdha dhe një prej klubeve që nuk resht së afruari lojtarët më të mirë në qarkullim është Mançester Siti. Që prej ardhjes në krye të skuadrës së trajnerit Pep Guardiola klubi që financohet nga sheikët nuk është ndalur së bëri blerje të shtrenjta dhe sipas analizave që kanë bërë mediat britanike, flitet se janë shpenzuar në 2 vitet e fundit më shumë se 500 mln euro, kurse blerjet e 4-5 viteve të fundit i kalojnë 1 miliard euro. Së fundmi Siti i ka hedhur sytë në Serinë A, duke fokusuar lojtarin kyç të Interit në këtë moment, Stefano Sensin. Ky futbollist është duke bërë shumë mirë me Interin në këtë fillim sezoni. Mesfushori i transferuar nga Sasuolo në merkaton e verës, me formulën e huazimit, ka qenë një nga pikat kyçe të formacionit të Kontes, aq sa mungesa e tij për shkak dëmtimi në disa ndeshje, ka bërë që zikaltrit të hasin vështirësi sa i përket gjetjes së një zëvendësuesi. Paraqitjet e mira të 24-vjeçarit janë vënë re edhe nga trajnerë të tjerë, mbi të gjitha nga Pep Guardiola, i cili e dëshiron te Mançester Siti. Gjithsesi vështirë se Interi apo trajneri Konte do të heqë dorë nga një lojtar me cilësitë e Sensit, edhe pse ende zikaltrit nuk zotërojnë kartonin e tij. Për ta bërë diçka të tillë të mundur, drejtuesit e klubit nga Milano kanë nisur negociatat për blerjen e tij nga Sasuolo dhe nënshkrimin e një marrëveshje të gjatë me lojtarin, duke i mbyllur derën një herë e mirë Man. Sitit apo klubeve të tjera që mund të intereson për të. Ndërkohë që Guardiola i ka vënë syrin Sensit për ta sjellë në Mançester, vetë tekniku katalanas është objektiv i Bajernit të Mynihut. Kështu, klubi gjerman ka konfirmuar Hansi Flik në krye të stolit të skuadrës deri në fund të këtij sezoni pas shkarkimit të kroatit Niko Kovaç, por drejtuesit e klubit bavarez po punojnë për të gjetur trajnerin e sezonit të ardhshëm. Erik ten Hag, Thomas Tuhel dhe Pep Guardiola janë tre emrat që qëndrojnë në pole-position dhe janë në krye të listës së dëshirave të krerëve më të lartë të Bajernit. Emri më sugjestionues është ai i një rikthimi të mundshëm të Pep Guardiolës i cili ka kontratë me Mançester Sitin deri në verën e vitit 2021. Agjenti i trajnerit katalanas Josep Maria Orobitg, ka theksuar se në futboll asgjë nuk është e sigurtë dhe asgjë nuk është e pamundur duke hapur një dritare për një rikthim të mundshëm të Guardiolës te Bajerni. Të gjithë do të ishin të lumtur për të parë sërish Pep te bavarezët dhe diçka të tillë e konfirmoi edhe presidenti i ri i klubit Herbert Hainer i cili zuri vendin e Uli Hënes. Guardiola është një trajner i madh por ka kontratë me Mançester Sitin u shpreh Hainer i cili nënvizoi se te Bajerni duan gjithmonë trajnerin më të mirë të mundshëm dhe Guardiola i plotëson kriteret e klubit.

Adriatik BALLA