BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Sport

Plani i Ançelotit, kërkon sa më shpejt 80 pikë për të vënë duart te La Liga

Plani i Ançelotit, kërkon sa më shpejt 80 pikë për

“Ne nuk bëjmë llogari të komplikuara. Është në dorën tonë dhe nuk kemi pse të dështojmë. Sa më shpejt t’i afrohemi 80 pikëve, aq më afër jemi drejt fitimit të Ligës.”

Kështu e ka shpjeguar Karlo Ançeloti idenë e tij për të çuar Realin e Madridit drejt titullin numër 36 në Spanjë. Kujtojmë se Reali kryeson kampionatin me 6 pikë më shumë se Girona e vendit të dytë dhe 8 më shumë se Barcelona. Shumë më poshtë Atletiko e Madridit me 13 pikë prapa. E nëse Barcelona e kishte një plan, që para sfidës me Realin të mbërrinte me 6 pikë diferencë ose më pak në rastin më ideal, edhe në kampin e bardhë kanë një plan. Plani i Ançelotit ndryshon nga ai i Ksavit. Deri kur Reali të presë Barcelonën në “Bernabeu” (mes 20 ose 21 prillit) janë 5 takime në La Liga dhe Ançeloti kërkon as më shumë e as më pak por 15 pikë! Aktualisht “los blancos” kanë 65 pikë. Për të arritur ato 80 pikë që kërkon Ançeloti, atyre u nevojiten 15 pikë, për të cilat do të luhet përpara se të përballen me djemtë e Ksavit. Kalendari sigurisht që nuk është “autostradë”. Nis kundër Valencias këtë të shtunë në “Mestalla”, dhe më Selta që luan për mbijetesë. Në radhë vjen Osasuna në “El Sadar”. Më vonë do të presin Bilbaon në “Bernabeu” pas pushimit për shkak të angazhimit të ekipeve kombëtare, për të përfunduar në Majorka, ku do të përballen me finalistin aktual të Kupës së Mbretit.

Pas Majorkës, në Madrid mbërrin Barcelona në një ndeshje ku mund t’i vihet “vula” titullit. Deri atëherë, Ançeloti synon që ekipi i tij të ruajë ose të thellojë diferencën me ndjekësit. Dhe të ketë arritur ato 80 pikë, që sipas tij vlejnë gati një trofe. Ecuria e deritanishme e Madridit ka qenë për manual, ku në 26 javë numëron vetëm një humbje – atë në javën e 6-të në derbin kundër Atletikos së Madridit dhe 20 fitore, ndërsa pesë takime të tjera janë mbyllur në barazim.