Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Plani/ Pirlo do të bëjë ndeshje lamtumire, të ftuar ish-yje të futbollit botëror

Postuar: 17/02/2018 - 09:54

“Në jetën time kam luajtur vetëm futboll. Kështu që besoj se do të mbetem ende në këtë fushë”. Kështu u shpreh Andrea Pirlo në një takim me miqtë e tij, duke bërë publik dhe një lajm të mirë për një ceremoni tërheqjeje në fund të sezonit, ceremoni që do të mbledhë më të mirët e futbollit dhe yjet e këtij sporti ndër vite. Kjo është deklarata e Andrea Pirlos nga vendlindja e tij, Breshia, ku i është dorëzuar çmimi “Brescianità 2018”, me rastin e festës së San Faustino e Giovita, dy padronët e shenjtë të qytetit italian. “Nëse do të stërvis ndonjë skuadër, kjo mbetet hipotezë, por ende nuk mund ta them me siguri. Tani kam nevojë të largohem nga futbolli për të pushuar, por do të kem kohë të mjaftueshme për të vendosur se çfarë do të bëj në të ardhmen. Nuk kam asnjë peng. Ishte momenti i duhur për t’u tërhequr dhe e kam zgjedhur vet unë. Jam i lumtur me vendimin tim”, theksoi ish-lojtari i Interit, Milanit dhe Juventusit, përpara se të kalonte në SHBA nga ku edhe vari “këpucët në gozhdë”. Sa i përket çmimit të marrë, Pirlo është shprehur i kënaqur që si qytetar i Breshias të vlerësohet në këtë mënyrë. “Besoj se kam përfaqësuar në fushë mënyrën më të mirë të të qenit një breshan”, shtoi ai. Edhe pse mungon ende zyrtarizimi, Andrea Pirlo po organizon edhe ndeshjen e tij të lamtumirës. “Do të jetë një rast për të kaluar një natë speciale duke bërë atë që më pëlqen më shumë. Një pjesë e të ardhurave do të jepen për bamirësi në Fondacionin Vialli e Mauro dhe Pietro Onlus”, shtoi Pirlo.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 22

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/03/2018 - 18:29

Barcelona ka fituar pastër 2-0 sot në takimin e javës së 29 të “La Liga-s” kundër Atletic Bilbao. Katalanasit nuk e vunë për asnjë çast në dyshim fitoren pasi në ‘Camp Nou’ kaluan në avantazh që në minutën e 8.

Postuar: 18/03/2018 - 18:07

Tifozët e futbollit kanë dyshime se shorti i çerekfinaleve të Champions League është trukuar, dhe kjo nuk është një teori konspirative pa baza pasi nuk është hera e parë që ka d

Postuar: 18/03/2018 - 17:46

Milan ka vazhduar serinë e fitoreve në kampionatin italian duke iu afruar më shumë zonës Champions. Djalli arriti të përmbyste në shtëpi Chievon duke fituar me rezultatin 3-2.

Postuar: 18/03/2018 - 15:35

Pikërisht në ditën kur ka marrë vesh se nuk do të jetë me kombëtaren argjentinase, Mauro Icardi ka shpërthyer tek Inter, duke shënuar plot 4 gola në fitoren e thellë 5-0 ndaj Sa

Postuar: 18/03/2018 - 07:55

Trajneri i Kombëtares, Kristian Panuçi, zbuloi dy ditë më parë listën e lojtarëve të ekipit përfaqësues që do të grumbullohen në kuadër të ndeshjes miqësore të 26 marsit ndaj No

Postuar: 18/03/2018 - 07:53

Milani u eliminua nga Europa League, pasi h u m b i t ë dy përballjet në 1/8 e finales me Arsenalin.

Postuar: 18/03/2018 - 07:50

Shqipëria e kuqezinjve të rinj do të ketë dy përballje të forta me Sllovakinë, në kuadër të eliminatoreve të Europianit, një kundërshtar direkt për vendin e dytë në grup.