Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Plas në studion sportive kosovare/ Moderatorja mllef kundër Kombëtares Shqiptare: Dihet kush i ka mbajtur!

Postuar: 17/10/2018 - 20:57

Një episod vërtet i shëmtuar ai që ndodhi në emisionin “Dueli Sportiv” në televizionin kosovar, “RTV Dukagjini”. Gazetarja Alba Merovci shprehu hapur një ndjenjë urrejtje nga Kombëtares së Shqipërisë, teksa nuk munguan as ironitë thumbuese. Në studio kanë qenë të ftuar edhe 2 trajnerët Ismet Munishi, Bylbyl Sokoli dhe ish-trajneri i Kosovës, Albert Bunjaku.

“Jam e re në moshë, dhe tani vonë jam bërë tifozë futbolli. Jam e angazhuar në redaksi sporti, por ndeshjen mes Shqipërisë dhe Izraelit se kam parë hiç”.

“Bukur! Shumë bukur, më pëlqen”, ishte ndërhyrja e moderatorit të emisionit, Fisnik Zymi.

Ndërkohe gazetarja vijon mendimin e saj duke u shprehur: “Problemet e thella që i përmendi Z.Bunjaku, kanë ndikuar që ata të pësojnë humbje. Po duhet kush ia u ka mbajtur Kombëtaren atyre.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 20:53

Tifozët skocezë të cilët kanë nisur të vijnë në Tiranë që prej të mërkurës për ndeshjen e të shtunës  mes dy kombëtareve, përveç paraqitjes së tyre sportive gjithashtu do të dhurojnë 5 mijë paund për fëmijët me

Postuar: 15/11/2018 - 19:08

Ish-ylli i skuadrës së Barcelonës, Alex Song tregoi së fundmi për tmerrin që kaloi te skuadra rus

Postuar: 15/11/2018 - 11:00

Ditën e djeshme qarkulloi në të gjitha mediat se duart e mafias italiane janë në tregun e basteve

Postuar: 15/11/2018 - 08:59

Granit Xhaka është një ndër futbollistët me origjinë shqiptare, që kanë shkëlqyer në arenën ndërk

Postuar: 15/11/2018 - 07:20

Rivaliteti midis Hoze Murinjos dhe Pep Guardiolës dihet.

Postuar: 15/11/2018 - 07:18

Qeveria mori dje vendim për kriteret, mënyrën e shpërblimit dhe përfitimin e trajtimit për përgat

Postuar: 15/11/2018 - 07:16

Shqipëria do të luajë mbrëmjen e së shtunës në stadiumin “Loro Boriçi” ndaj Skocisë,